www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o pomoc w odwołaniu sie do Powiatowego Zespołu do Spr (1597 - wyświetleń)
Autor misia21k7 Dodany 2010-04-22 23:53
Witam serdecznie :-) We wtorek tj 20.04.2010 odebrałam w Powiatowym Zespole Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku orzeczenie niepełnosprawności od 4 letniego syna i 8.5 m-cznej córki,jednak nie zgadzam się z pkt 7 „konieczności stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji - nie wymaga”. Córka ma symbol przyczyny niepełnosprawności 10-N i 07-S .Jej choroby to Zaburzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego,refluks żołądkowo-przełykowy,wadę serca(ASDII i PFO),znów syn symbol przyczyny niepełnosprawności 05-R,06-E i choroby przykurcz mięśni kulszowo-goleniowych skracający mu nóżkę,wadę postawy,nieprawidłowy chód,podejrzenie epilepsji i refluksu żołądkowo-przełykowego i/lub astmy(jest w trakcie diagnozy ze względu na dwukrotny epizod drgawek gorączkowych i 1 razowy bezgorączkowych oraz 2-krotnie nieprawidłowy zapis EEG oraz przewlekłe infekcje dróg oddechowych trwające od 3 m-ca życia).Ze względu na choroby dzieci nie mogę podjąć pracy zarobkowej,gdyż wymagają stałej opieki i rehabilitacji oraz pomocy w zaspokajaniu podstawowych potrzeb w związku z czym nie zgadzam się z orzeczeniem komisji dotyczącym pkt 7.Moja prośba jest taka czy ktoś mógłby mi pomóc napisać takie odwołanie powołując się na odpowiednie artykuły,przypisy,ustawy itp,albo chociaż podpowiedzieć pod które kategorie stanów chorobowych, które uzasadniają konieczność stałej opieki lub pomocy dziecku, należą choroby,które wymieniłam i jakie artykuły,przypisy i ustawy mogłabym wykorzystać w swoim odwołaniu : ??Niestety jestem laikiem i nie znam się kompletnie na tym, a bardzo mi zależy aby odwołanie zostało pozytywnie rozpatrzone :-(Z góry serdecznie dziękuje!!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o pomoc w odwołaniu sie do Powiatowego Zespołu do Spr (1597 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill