www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Opieka nad mężem (16313 - wyświetleń)
- Autor wojciwch Dodany 2012-01-24 14:24
Witam!
Mam na imię Wojtek. Jestem osobą niewidomą. Jeżeli możecie, to pomóżcie w następującej sprawie:
Rodzice nad niepełnosprawnym dzieckiem, gdy się nim opiekują dostają zasiłek opiekuńczy - 620zł. Czy żona może otrzymać taki zasiłek opiekując się mężem niepełnosprawnym? Tak jak mną-osobą niewidomą. Z tego co mi wiadomo nie może otrzymać takiego zasiłku, ale czy na pewno? Ustawa zabraniająca wypłacenia zasiłku w takiej sytuacji byłaby niezgodna z konstytucją. Czy tacy małżonkowie nie są dyskryminowani?
Może mieliście, kochani, podobny dylemat?
PS. Nie wiem czy napisałem w odpowiednim dziale, ale myślę, że ten pasuje.
Nadrzędny - Autor werty85 Dodany 2012-02-01 10:19
ja  jestem w  podobnej  sytuacji  opiekuję  się  żoną   w  stanie  śpiączki  mam ŚP ale  według  nowego  projektu  rządowego  nie  dostanę  tego  świadczenia  następny  bubel  prawny   może ktróryś  s  posłów  by  sie  tym  zainteresował
Nadrzędny - Autor endru45 Dodany 2012-03-03 10:31
czy ktoś  kompetentny  z  tego  forum  odniesie  sie  do  tego  projektu  bo   odpowiedzi  tzw konsultantów  społecznych  odnoszą  się  tylko  do  opiekunów dzieci   a  świadczenie  pielęgnacyjne  dotyczy  również innych osób OPIEKUNÓW ON  tak  że  i  małzonków  którym  sie  to  swiadczsenie odbiera  i  będą  sie  odwoływać przez  sądy

link do projektu  i  do  odpowiedzi różnych  organizacji

http://www.mpips.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnych/projekty-ustaw/polityka-rodzinna/stawaozmianieustawyowiadczeniachrodzinnychorazniektrychinnychustaw/
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-05 22:23
Dla mnie to akurat normalne, że mąż opiekuje się żoną czy żona mężem i nie szukają z tego powodu zysku!
Mąż (żona) żyjący tylko ze świadczenia to zwykły (a) obibok! Nie lepiej pracować - zarabiać i płacić za opiekę podczas naszej pracy, następnie samemu się opiekować?
Dziecko to coś innego - jest małe i wymaga stałej opieki - oczywiście do pewnego wieku. Dlatego jest macierzyńskie i urlopy wychowawcze. :-)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-03-06 11:26
Wiesz co, Rea, skorzystam z tego, że nikt nie moderuje tego forum i jednak napiszę, że jesteś po prostu złą i głupią babą - i nawet mi ciebie nie żal.

Oczywiście, nie przyszło ci do głowy, że mąż czy żona też mogą być chorzy tak obłożnie, że trzeba się nimi zajmować na okrągło...? Ewidentnie nigdy nikim się nie opiekowałaś (i dobrze), nikt też tobie nie pomoże, gdyby było trzeba. Wszystko jest w życiu oddane...
Nadrzędny - Autor andrzej m Dodany 2012-06-27 13:00
REA napisała "Mąż (żona) żyjący tylko ze świadczenia to zwykły (a) obibok!"
Masz częściowo rację ale to dotyczy dawania pieniędzy i innych świadczeń przez opiekę np. PIJAKOM.
Co do pracy i płacenia opiekunom to jak sądzisz to zrobić. Zarobisz np. 1500 zł.  a ile weźmie opiekun ??
Czym się różni dziecko od dorosłej osoby które potrzebuje pomocy na co dzień. Ponad pół roku leżałem bez ruchu. Żona musiała mnie obracać i reszta opieki.
Kto da lepszą opiekę jak ktoś z rodziny. NIKT.
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2012-07-28 18:55 Zmieniony 2012-07-28 18:58
Witam, ja opiekuję się chorą mamą. Nie wyobrażam sobie jak by mogła być 8 godzin sama. A i tak na 2 godziny muszę zostawić ją samą bo inaczej nic nie dam rady załatwić. Nie ma mowy o obijaniu się. Dorosła jest ale mimo to wymaga stałej opieki. Świadczenie pielęgnacyjne to nie 620 zł tylko 520 zł dla opiekunów nad dorosłą osobą. Pijacy też niestety dostają, i jak ktoś tak ocenia opiekunów to po przez właśnie pijusów.
Nadrzędny - Autor MEDITOR Dodany 2012-08-17 10:41
Witam serdecznie Nazywam się Przemysław Misiewicz jestem doradcą ds. Uzyskiwania Odszkodowań w Kancelarii Uzyskiwania Odszkodowań MEDITOR. Współpracujemy z Kancelarią Prawną Lexcon. Zapewniamy obsługę prawną zarówno na etapie przedsądowym jak i w postępowaniu przed sądem. Prowadzimy postępowania w całej Polsce, jak również sprawy wypadków w krajach UE,renty, błędy lekarskie itp. Nasza kancelaria postara się o jak najwyższe odszkodowanie dla Pana/ni. Po więcej szczegółów bardzo proszę o kontakt na adres email : misiewiczp@meditor.net.pl całą dobę bądź pod nr tel.505 147 821 po godzinie 15.00
Pozdrawiam
Przemysław Misiewicz
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-20 18:18
OOOOOOO......kur.... madiator!!!! ZA DUŻO i dlatego chociaż bym potrzebowała nie skorzystam :-(
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-09 09:19
Jak zwykle takie firmy tylko żerują na nieszczęściach ludzi. Miałem okazję się przekonać osobiście.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-22 12:34
Zapytaj w Gopsie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Opieka nad mężem (16313 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill