www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Ktokolwiek zna odpowiedz prosze o pomoc! (3424 - wyświetleń)
Autor desda Dodany 2007-04-26 12:57
Witam
Była zona mojego męza pobierała zasiłek rodzinny z odatkami na 4 dzieci. Była ubezpieczona w KRUSie przy mezu, ale juz nie jest od 1 stycznia br. Dzieci pozostały ubezpieczone przy ojcu i zostaly wpisane w nasza ksiązeczkę zdrowia.
Najprawdopodobniej matka dzieci nie dopisała dzieci do swojego ubezpieczenia, podejzewamy nawet ze sama siebie nie ubezpieczyła (kiedy zapytalismy ja o to najpierw powiedziała ze dzieci i tak maja w szkole ubezpieczenie - bez komentarza; a potem powiedziala ze sobie juz załatwila ubezpieczenie - nie wiemy jakie, ale nie pracuje wiec zostaje tylko ZUS dla bezrobotnych).

Moje pytania w związku z tym:
1.Jaki jest związek między ubezpieczeniem zdrowotnym a zasiłkiem rodzinnym?
2. Czy jesli bez ubezpieczenia nie moze pobierac zasiłku rodzinnego to kiedy placówka wyplacajaca ow zasiłek sie zorientuje?
3. Czy jesli nastąpi to dopiero w sierpniu przy poczatku kolejnego roku wypłacania zasilku i okaze sie ze ten zasilek od stycznia sie nie nalezał to co wtedy?
4. Czy nalezy zawiadomic placowke wyplacajaca zasilek rodzinny o zmianie miejsca ubezpieczenia zdrowotnego i czy dzieci powinny byc dopisane do ubezpieczenia zdrowotnego matki?
5. Czy w przypadku gdy dzieci maja ubezpieczenie zdrowotne tylko przy nas a potrzebne bedzie leczenie np w szpitalu to czy wystarczy ze matka poda gdzie sa dzieci ubezpieczone czy wymagana jest obecnosc ojca (lub moja) z kasiazeczka zdrowia jako wlasciciela ubezieczenia?

Dzieci mieszkaja z matką w naszym domu w Polsce i pozostają na naszym utrzymaniu.
Zadałam to pytanie na kilku forach, nawet napisalam do KRUSu zeby mi to wyjasnili ale nikt nie chce odpowiedziec na moje pytania!
Bardzo prosze o pomoc...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Ktokolwiek zna odpowiedz prosze o pomoc! (3424 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill