www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / czy pracodawca moze mnie zwolnic ? (8122 - wyświetleń)
- Autor kristofer3720 Dodany 2007-02-22 10:39
mam chorobe narzadu ruchu  mam zamiar pokazac pracodawcy stopien niepelnosprawnosci aby miec lzejsza prace ,jesli mu pokaze czy on moze mnie zwolnic ? ? ? dodam ze zaklad niejest przystosowany o takim charakteze tak mi wiadomo, jest to ekektrocieplownia
Nadrzędny Autor Grazyna Dodany 2007-03-05 07:41
Proponuje Ci porozmawiac z pracodawca, wszak on moze miec profity z przyjecia Ciebie ,jako osoby niepełnosprawnej. Myśle że jeśli jest madrym człowiekiem, to Cię nie zwolni, jeśli zas to uczyni, to nie masz czego załować. Pozdrawiam i zycze owocnej rozmowy. Grażyna
Nadrzędny Autor stasiekpl Dodany 2007-03-07 08:39
no wiesz, odrazu powinieneś pokazać pracodawcy to orzeczenie, ewentualnie pierwszego dnia pracy mogłeś iść do kadr i dać ksero orzeczenia.

teraz pracodawca może twierdzić że nie wiedział o wszystkich szczegółach twojego zatrudnienia i nie ma dla Ciebie przystosowanego miejsca pracy, aczkolwiek wydaje mi się że gdyby Cie zwolnił to w sądzie pracy mogłoby to być potraktowane jako dyskryminacja osób niepełnosprawnych.

poczytaj na forum ABC pracodawcy o zatrudnieniu - jakie miałby z tego profity i jak pójdziesz na tą rozmowę to odrazu powiedz co mu przysługuje jak jesteś zatrudniony u niego

pozdro
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-03-07 16:44
Interesujące Pana zagadnienie zostało poruszone w artykule pt. "Dwie strony medalu" zamieszczonym w ostatnim wydaniu magazynu Integracja w dodatku Praca. Tekst: Tomasz Przybyszewski. " Nowy zakład pracy trzeba poinformować o niepełnosprawności, jeśli pobiera się świadczenia z ZUS. Inaczej grożą kary. Jeśli nie korzysta się z pieniędzy ZUS, istnieje możliwość, choć nie do końca zgodna z prawem, ukrycia tego faktu, trzeba jednak liczyć się z konsekwencjami. Najpoważniejsze niesie zatajenie informacji przed lekarzem medycyny pracy.Oczywiste jest, że po ukryciu orzeczenia nie ma co liczyć na uprawnienia przysługujące w pracy części osób niepełnosprawnych, jak dodatkowy urlop czy 7-godzinny dzień pracy. Problem pojawi się, gdy np. pogorszy się stan zdrowia pracownika. W razie zaś wypadku w pracy, spowodowanego niepełnosprawnością, cała odpowiedzialność spada na osobę niepełnosprawną. Może nie mieć prawa do odszkodowania, a jeszcze gorzej, gdy ucierpi osoba trzecia. Zatajenie informacji o niepełnosprawności jest wprowadzeniem pracodawcy w błąd i może być zakwalifikowane jako naruszenie obowiązków pracowniczych i skutkować nawet dyscyplinarnym zwolnieniem.
Jeśli więc przyszła praca może być niebezpieczna ze względu na stan zdrowia, to we własnym interesie lepiej nie wprowadzać w błąd pracodawcy."
Informacje na temat szczególnych uprawnień pracowników niepełnosprawnych można znaleźć na stronie: http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/17867, natomiast pod adresem:http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/7877 zamieszczono informacje na temat korzyści dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-23 05:44
Bądz szczery.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / czy pracodawca moze mnie zwolnic ? (8122 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill