www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / logopeda (3249 - wyświetleń)
- Autor Ewela23 Dodany 2015-11-30 07:38
Witam.Mam takie pytanie.Moja corka uczeszcza do przedszkola w Brzegu i ma zaburzony rozwoj mowy.Bylismy na opiniowaniu w poradni u pani logopedy i psycholog.Pani psycholog powiedziala,ze corka rozwija sie prawidlowo do wieku(w grudniu bedziee miala 4 lata),a nie mowi bo nie chce.Tak na chlopski rozum wytlumaczyla mi to psycholog,ktora jest naprawde swietna(miala zajecia z moim synem).Niestety nie stac mnie by iczeszczac do logopedy prywatnie wiecej niz raz w tyg,to jest kosst 50 zl za wizyte(bede zalatwiac od stycznia).Noestety na pomoc przedszkola nie moge liczyc,tam sa tylko raz w tyg pol godz grupowe.Prosilam,rozmawialam w przedszkolu itd by zalatwic corce zajecia(syn mial 2 godz w tyg,ale ma orzeczenie,corka nie)ale p.dyrektor pow ze skoro corka nie ma orzeczenia to nie ma szans.Logopeda z przedszkola cały czas dopytuje kiedy zalatwie zajecia małej nie rozuiekac ze mnie na to stac tak czesto jak oni chca.Czy przedszkole ma obowiazek w tej sytuacji pomoc mi?Uprzedze,ze w tamtym roku p.dyrektor robila wszystko by pozbyc sie syna z przedszkolua,a drugiemu dziecku zabierala obiad(syn znajomej)za nie zaplacony rachunek i dziecko nosilo kanapki.Gacet z oswiaty pow ze to niezgodne z prawem,ale ona dalej nic sobie z tego nie robi.Pomozcie dobra rada jak zalatwic i czycmozna w przedszkolu...
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2015-12-01 22:24
A dlaczego nie weźmie pani skierowania od rodzinnego do logopedy w PZG (Polski Związek Głuchych) Tam też są logopedzi od wymowy i ze skierowaniem za darmo czyli na NFZ. To już tylko dodatkowe zajęcia.
Poza tym mowa u dziecka rozwija się gdy sami dużo mówimy jakby w przestrzeń, a dziecko tylko jest biernym słuchaczem. Wcześniej czy później zacznie interesować się mową i zadawać pytania na to czego nie zrozumiało.
Nie każde dziecko mało mówiące jest leniem czasem może mieć lekki niedosłuch lub być zwykłym milczkiem. Tu proponuję wizytę u otolaryngologa.
Pediatra nie jest od wszystkiego.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-12-08 13:12
Pamiętam rozwój mowy mojej córki:)
-nie krzycz na nią (tzn. nie krzycz na mnie:))
-dlaczego śmiejesz się z mojego słowa?:-)
-na mnie opatrz:)
-spewaj tatusiu, spewaj, lalala:)
-nauczyłam się piosenki o fasoli - do, re, mi fa, so, la, si, do:)

I wiele innych.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-17 11:10
Dokładnie.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-25 11:37
Zmien przedszkole.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-10 08:51
najlepiej właśnie zmienić przedszkole
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / logopeda (3249 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill