www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna (3801 - wyświetleń)
- Autor Pitek Dodany 2007-01-23 16:15
Witam. Jestem osoba niepelnosprawna.Urodzilem sie z wrodzona stopa konsko-szpotawa.W wieku 3 lat przeszedlem operacje w Warszawie. Natomiast po 10 latach mialem kolejna operacje w Grudziadzu, ktorej celem bylo wydluzenie sciegna Achillesa. Wojsku pogorszyl sie moj stan zdrowia zaczalem miec problemy z kregoslupem. Lekarz stwierdzil zwyrodnienie stawow. mam III grupe inwalidzka posiadam staz pracy 8 lat.Obecnie pracuje zakladzie pracy chronionej.Bez lekow przeciwbolowych nie moge funkcjonowacw zyciu codziennym.pytanie:czy nalezy mi sie renta socjalna?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-01-26 12:42
Zgodnie z przpisami ustawy o rencie socjalnej przysługuje ona osobie pełnoletniej całkowicie niezdolnej do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
  1)  przed ukończeniem 18. roku życia;
  2)  w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia;
  3)  w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.
2. Osobie, która spełnia warunki określone w ust. 1, przysługuje:
  1)  renta socjalna stała - jeżeli całkowita niezdolność do pracy jest trwała;
  2)  renta socjalna okresowa - jeżeli całkowita niezdolność do pracy jest okresowa.
Jednak Pan nabył juz prawo do renty z tytułu częściowej  niezdolnosci do pracy zatem nie może Pan ubiegać sie o przyznanie renty socjalnej.
http://www.zus.pl/swiadcze/emer015.htm
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna (3801 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill