www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / utrata grupy.. (2635 - wyświetleń)
- Autor sfer Dodany 2007-01-29 15:39
Witam, chcialbym sie dowiedziec w jakich okolicznosciach mozna stracic grupe inwalidzka oraz zasilek pielegnacyjny? Czy np. jesli w orzeczeniu jest napisane, ze wskazanie dot. zatrudnienia jest w warunkach pracy chronionej, to czy jesli sie podejmie sie prace w warunkach nie chronionych, nie podajac tam, ze sie ma grupe i pracujac jako osoba pelnosprawna, to czy wtedy moze przepasc grupa wydana przez powiatowy zespol  d.s orzekania o niepelnosprawnosci? a wraz z nia zasilek pielegnacyjny ,chodzi mi tu konkretnie o grupe II, czyli umiarkowany stopien niepelnosprawnosci. prosze o odpowiedz, najlepiej wyczerpujaca jesli to bedzie wymagalo wiecej wyjasnien:)

Druga sprawa, czy w mozna otrzymywac  sama rente rodzinna na stale? bo z tego co wiem jesli sie dostaje rente socjalna to rodzinna sie wydluza wtedy na stale, a nie tylko wtedy gdy sie ktos uczy, wiec czy jest mozliwosc ogolnie, zeby nie miec prawa do renty socjalnej, a miec prawo do renty rodzinnej na stale?

Teraz takie pytanie, czy sa gdzies w necie wypisane te oznaczenia co wypisuja na orzeczeniu, w postaci kodu? , bo zastanawia mnie co jaki kod oznacza, jesli chodzi o niepelnosprawnosc., mam nadzieje, ze sie domyslicie o co mi chodzi:)
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-01-30 15:50
Każda osoba niepełnosprawna może zostać zatrudniona o ile uzyska pozytywną opinię lekarza medycyny pracy na zatrudnienie na konkretnym stanowisku. Informacje o ulgach i uprawnieniach niepełnosprawnych pracowników oraz pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne można znaleźć  a publikacji " ABC niepełnosprawnego pracownika i pracodawcy'
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/5418
Orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez Miejski/Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności wydawane jest bądź na czas określony bądź na stałe. Nie stosowanie się do zapisów zawartych we wskazaniach nie jest powodem zmiany orzeczenia o niepełnosprawnosci.
Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy lub spełniała warunki wymagane do uzyskania jednego z tych świadczeń. Przy ocenie prawa do renty przyjmuje się, że osoba zmarła była całkowicie niezdolna do pracy.Renta rodzinna przysługuje także uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci pobierała zasiłek przedemerytalny lub świadczenie przedemerytalne. W takim przypadku przyjmuje się, że osoba zmarła spełniała warunki do uzyskania renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.
Dzieci własne, dzieci drugiego małżonka i dzieci przysposobione mają prawo do renty rodzinnej:
  1)  do ukończenia 16 lat;
  2)  do ukończenia nauki w szkole, jeżeli przekroczyły 16 lat życia, nie dłużej jednak niż do osiągnięcia 25 lat życia, albo
  3)  bez względu na wiek, jeżeli stały się całkowicie niezdolne do pracy oraz do samodzielnej egzystencji lub całkowicie niezdolne do pracy w okresie.
Informacje o kodach- symbolach niepełnosprawności można znaleźć na  stronie:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/4915
Nadrzędny Autor sfer Dodany 2007-01-30 17:03
dziekuje za wyjasnienie:), jeszcze mam tylko takie drobne pytanie dotyczace " Orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez Miejski/Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności wydawane jest bądź na czas określony bądź na stałe. Nie stosowanie się do zapisów zawartych we wskazaniach nie jest powodem zmiany orzeczenia o niepełnosprawnosci." - czyli tez nie jest powodem do tego, aby zawiesic prawo do zasilku pielegnacyjnego, dobrze to rozumiem?, bo zasilek bedzie na stale, jesli grupa jest na stale? , oczywiscie wedlug aktualnego prawa jakie tu panuje?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / utrata grupy.. (2635 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill