www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wcześniejsza emerytura a informacja ZUS. (4863 - wyświetleń)
- Autor kciuki Dodany 2011-02-03 20:58
Uprzejmie proszę o wyjaśnienie czy "Informacja w sprawie zawieszenia prawa do emerytury w przypadku kontynuowania zatrudnienia " którą dziś otrzymałam mnie dotyczy.Jestem wcześniejszą emerytką od 2005r. kontynuującą zatrudnienie na pół etatu. W 2005r roku przeszłam na wcześniejszą emeryturę po rencie i obowiązywały mnie procedury zwolnienia się z pracy. Czy ponownie muszę się zwalniać z pracy by móc nadal otrzymywać wcześniejszą emeryturę? 
     
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-02-04 08:29
Szanowna Pani
Osoby, które chcą przejść na emeryturę, muszą pamiętać, że dla jej otrzymywania konieczne jest  rozwiązanie stosunku pracy. Jeżeli tego nie zrobią - świadczenie zostanie im przyznane, ale nie będzie wypłacone. Zasada ta dotyczy wszystkich osób zainteresowanych emeryturą, bez względu na wiek oraz wysokość osiąganego przychodu. Przepis ten wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2011. Emerytury przyznane przed dniem 1 stycznia 2011 r. zostaną zawieszone od 1 października 2011 r. - oczywiście, o ile nie zostanie rozwiązany stosunek pracy zawarty jeszcze przed ich przyznaniem. Tak więc, w Pani przypadku przepis będzie obowiązywał od 1 października. Aby otrzymywać emeryturę powinna Pani rozwiązać stosunek pracy. Więcej informacji na ten temat, znajdzie Pani pod adresem: http://www.zus.pl/default.asp?id=1&p=1&idk=1715
z poważaniem
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2011-02-08 10:31
Szanowna Integracjo! :-) Przeczytałam i nadal nie rozumiem! Dlaczego mnie ma obchodzić przepis z 1 stycznia 2011r.
Od sześciu lat pobieram wcześniejszą emeryturę ,na którą przeszłam ,zwalniając się z pracy i zanosząc wymagane dokumenty do ZUS. I znów otrzymuję pismo ,że chcąc nadal otrzymywać wcześniejszą emeryturę i pracować na pół etatu , muszę się zwolnić. Ale dlaczego mam powtarzać raz jeszcze całą procedurę? A jak pracodawcy znudzi się to moje zwalnianie i przyjmowanie się i nie zechce mnie przyjąć? Ostatnio (2005r)pracodawca obciął mi 2 grupy przyjmując mnie jako "emeryta" do pracy ,czy znów od października mam być stratna? Co to za prawo i porządek w Polsce gdy zmienia się co rusz i nie respektuje praw nabytych?Gdzie można się z tym zwrócić?Czy Trybunał w Stassburgu przyjmnie taki pozew?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-02-08 11:28 Zmieniony 2011-02-08 11:30
kciuki, ja także nie rozumiem...
Najpierw "uprzejmie prosisz o wyjaśnienie", a kiedy już je (równie uprzejmie) otrzymujesz, zaczynasz się wyzłaszczać.

Pewnie, że frustracja jest zrozumiała, bo te zmieniające się przepisy wkurzają wszystkich. Nikt Ci nie broni protestować w Strasburgu czy gdziekolwiek - zasięgnij opinii RPO itp, Twoja wola. Ale po co te ogólnikowe żale...?

Ale coś mi się zdaje, że w ogóle źle zrozumiałaś ten przepis - przeczytaj jeszcze raz spokojnie...
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2011-02-08 15:47
Może i racja...wystarczyło podziękowanie dla Integracji...zresztą Oni rozumieją ,że nie do Nich kierowane są me protesty...jedno mnie pociesza...nie ja wybierałam obecnych polityków , którzy jak widać- najbardziej ze wszystkich mają Niepełnosprawnych oraz  Emerytów.....w n...e.
Ale dzięki za podpowiedź....a może Tutaj Ktoś jest "bardziej sprawny" w internecie...chętnie bym np: podpisała się pod jakimś "listem" czy " Protestem" w tej sprawie! Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-02-13 19:00
Kciuki a oto taką sytronkę znalazłam. Może na twoje problemy tu znajdziesz odpowiedź. Dodam tylko że w tym akurat nie jestem obeznana. http://biznes.onet.pl/rzecznik-zus-dobre-wiesci-dla-emerytow,18563,4172782,1,news-detal
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2011-02-13 21:31
Ellu...dziękuję bardzo....jesteś WIELKA....tego  właśnie szukałam....jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam najserdeczniej  
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-02-13 23:13
Cieszę się że chociaż tak mogłam pomóc.
Pozdrawiam cieplutko :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wcześniejsza emerytura a informacja ZUS. (4863 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill