www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zus (4610 - wyświetleń)
- Autor dariam Dodany 2011-03-11 16:56
                            Witam!
Jestem pierwszy raz na forum chcę opowiedzieć moją  historię batali z zusem.Od 2008r do maja 2010 byłam na rencie z tytułu choroby zawodowej.W czerwcu 2010 nie przedłużono mi renty uznając mnie za zdolną do pracy ,odwołałam się była komisja w Krakowie tam również to samo.Miedzy czasie zarejstrowałm się w urzędzie pracy mam stopień niepełnosprawność aby mieć środki do życia.W pażdzierniku 2010 r złożyłam pozew do sądu pracy ,biegli uznali mnie za chorą przyznali rentę do 2012r.Wyrok sądu w lutym 2011 przyznanie renty do 2012  i tu się zaczyna zus złożył wniosek o uzasadnienie wyroku a więc prawdopodobnie bedzie apelował.Na dzień dzisiejszy zasiłek dla bezrobotnych już mi się nie należy nie wiadomo jak długo potrwa apelacja i jaki  będzie jej wynik.Mój mąż też stracił pracę jesteśmy bez środków do życia.Mam pytanie czy jak udało by się mi znależ pracę z czym jest kłopot to miało by to wpływ na wyrok sądu  apelacyjnego .Do podjęcia pracy zmusza mnie sytuacja również nie wiem jak długo mój stan zdrowia pozwoli ją wykonywać .
Proszę drodzy użtkownicy o radę.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor leon Dodany 2011-03-11 18:14
Jeśli państwowy ZUS wystąpił do państwowego Sądu o pisemne uzasadnienie wyroku, to będzie to oczywiście trwało jakiś czas ???
Chorego nikt dziś nie zatrudni, więc apelacja ZUS-u będzie bezzasadna. Trzeba jakoś doczekać "procedur"- to typowe działanie ZUS !
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-03-11 20:33
dariam wklejam ci tu link w którym jest doradca i tam po zarejetrowaniu się i zalogowaniu możesz porozmawiamć z doradcą. Myślę że to lepsze niż tu. Że tam dowiesz się więcej. Dokładnie sprawdź stronkę czy darmowa. Ja z niej jeszcze nie korzystałam. Są tam wszystkie orzecznictwa.
http://www.portalbhp.pl/orzeczenia-sadowe/czesciowa-niezdolnosc-do-pracy-w-wyniku-wypadku-przy-pracy-i-uk-10306-235473

Życzę udanego klikania
Nadrzędny Autor dariam Dodany 2011-03-12 20:10
Dziękuje za zainteresowanie moją sprawą.ELLA strona ,którą poleciłaś ciekawa ale płatna.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-03-12 21:49
Dlatego napisałam byś dokładnie sprawdziła czy darmowa. Kurczę wszystko rozbija się o kasę. Nie ma nic za darmo. Przykro mi.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-03-14 13:25
Fakt pracy może mieć  wpływ na decyzje sądu w sprawie niezdolności do pracy. Warto jednak zaznaczyć,  że wedle ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
Art. 13.
4. Zachowanie zdolności do pracy w warunkach określonych w przepisach o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych nie stanowi przeszkody do orzeczenia całkowitej niezdolności do pracy.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2011-03-14 13:39
A ja dziś o ZUS-ie pozytywnie parę słów. Otóż w ostatnim okresie mój stan zrowia uległ diametralnie pogorszeniu, więc trzy tygodnie temu wysłałam dokumenty do Zusu o zmianę orzeczenia (miałam częściową niezdolność do pracy). Jakie było moje zdziwienie, kiedy dziś dostałam pocztą orzeczenie wydane zaocznie, które brzmi całkowicie niezdolna do pracy i samodzielnej egzystencji. Sprawa załatwiona ekspresowo i pozytywnie.Ta wiadomość to tak ku pokrzepieniu serc, dla tych , którzy twierdzą, ze jak głowy pod pachą nie zaniesiesz to renty nie dostaniesz.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-03-17 17:19
Napisz Pani jakie to miasto  i taki dobrotliwy ZUS  no i jaka choroba jak nie tajemnica..
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2011-03-17 17:49
Zus Gdańsk, choroba dosyć poważna.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zus (4610 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill