www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / jak pozystać dofinansowanie na samochód? (37232 - wyświetleń)
- Autor tomasz kubiak Dodany 2010-12-13 14:43
Mam pytanie czy jest jakaś instytucja do której można by się zgłosić o dofinansowanie na zakup samochodu dla osoby niepełnosprawnej?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-12-13 17:56
Jeny, chłopie, daj spokój...
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2010-12-14 23:11
Instytucji nie znam, ale wiem, że banki udzielają kredytów. Może warto coś samemu sobie zorganizować, daje więcej satysfakcji!
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2010-12-15 10:32
Jakiś czas temu PFRON miał taki program i można było starać się o dofinansowanie do samochodu dla osoby niepełnosprawnej, teraz ten program jest zdjęty i nie wiadomo czy kiedykolwiek powróci. Żadna inna instytucja nie refunduje zakupu samochodu niestety, gdyby tak było to sama chętnie bym kupiła nawet fiata 126p bo jak na razie jeżdżę z dzieckiem 3-4x w tygodniu autobusami a w tym wszystkim najgorsza jest zima, mróz i śnieg nieraz muszę taszczyć ją na rękach i truchleć czy przypadkiem nie jest jej zimno czy nie będzie chora. Nie masz szans na samochód, no chyba że weźmiesz kredyt tak jak radził kryształek w co wątpię bo gdybyś mógł wziąć kase z banku to już pewnie dawno byś to zrobił.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-19 22:58
chrupka79 pisze Żadna inna instytucja nie refunduje zakupu samochodu niestety, gdyby tak było to sama chętnie bym kupiła nawet fiata 126p .

Na giełdzie fiat 126 w dobrym stanie technicznym to wydatek 500 zł lub mniej. Tyle, że ubezpiezpieczenie to 600 zł, przegląd ze 300 zł. Jednym słowem za 1500 zł masz autko, a za 4-5 tys. zł to już całkiem porządne auto.
Używane auto dla osoby niepełnosprawnej - pytanie co to znaczy niepełnosprawnej - to koszt 7 -10 tys. zł jeśli jesteś sprawny-niepełnosprawny na wózku lub 150 tys. zł jeśli nie możesz sam przesiąść się do auta.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2010-12-20 16:02
barnaba24 - nie przesadzaj. Teraz była wyprzedaż nowych aut i można było kupić całkiem przyzwoite auto za niską cenę. Przystosowanie auta to koszt do maks. 5 tys. zależnie od potrzeb. Kredyt samochodowy można rozłożyć na 8 lat.
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2010-12-20 18:43
barnaba ja tylko napisałam fiat 126p tak ogólnikowo żeby nikt nie myślał że mi nie wiadomo co byłoby potrzebne, ja nie o sobie myślałam tylko o dziecku, teraz zima ciężko dojechać, zimno, mroźno a w lecie znowu muszę uważać bo jak za gorąco to też nie dobrze bo mała ma chore serce, to zmiana ciśnienia krwi murowana, do tego dochodzi upośledzenie umysłowe, więc wiadomo zmiana zachowania, tylko że mnie i tak nie stać nawet na tego fiata tak tylko napisałam
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-12-20 20:04
Wiesz ja to rozumiem, dlatego mówię, że fajne autko (no używane) można mieć za całkiem rozsądne pieniądze. Te z salonu po 40-50 tys. zł to już jakaś abstrakcja. No i nowe auta złodzieja kuszą, więc noce nieprzespane :-)
Nadrzędny Autor graz-ynaj Dodany 2013-04-26 05:43
Witam Cię masz rację. że już minął czas na dofinansowanie z funduszy PFRON-u. a czy kiedykolwiek jakiś program wróci ja sama nie wiem. Tak jak piszesz żadna inna instytucja nie dofinansowuje do zakupu samochodu, ale jest jeszcze inna forma pomocy, choć nie wiem czy ta kwota Cię zadowoli jest takie Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom, gdzie mogą dołożyć Ci do zakupu samochodu pięć tysięcy złotych, jeżeli  jeszcze potrzebne Tobie oprzyrządowanie samochodu to dają pięćdziesiąt procent wartości oprzyrządowania, bo ja sama w tym roku skorzystam z takiej formy pomocy.Jeżeli chodzi o PCPR to tylko dofinansują oprzyrządowanie do samochodu, ale trzeba mieć piętnaście procent własnego wkładu na to oprzyrządowanie.Jeśli będziesz potrzebować więcej informacji o tym stowarzyszeniu chętnie Ci udzielę. Tak więc życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2012-02-15 20:30
Załóż subkonto i zbieraj te 1% przy jakiejs organizacji - o ile wyraza zgode na zakup z tych srodkow auta - wiadomo ze trzeba to porzadnie uzasadnic
Nadrzędny - Autor zuza34 Dodany 2012-03-19 10:20
Może to i dobry pomysł z tym 1%.
Nadrzędny - Autor rara Dodany 2012-03-19 12:54
Jasne że dobry ja co roku przekazuję swój 1% i namawiam znajomych by też przekazali, niby to są niewielkie kwoty ale jak każdy przekaże taką niewielką kwotę to zbierze się z tego spora sumka
Nadrzędny - Autor Pablopk Dodany 2012-03-19 15:08
A czy dorosły niepełnosprawny ma jakąś szansę na zapis do fundacji i zbieranie 1%?
Nadrzędny Autor rara Dodany 2012-03-20 11:43
jak się czegoś na ten temat dowiesz to daj znać
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2012-03-20 14:24
Szansę ma - niestety, polskie prawodawstwo obecnie ciągle to dopuszcza.
Jest wiele fundacji, które żyją głównie z tego, że osoby indywidualne zbierają na ich subkonta kasę dla siebie - bo za każde takie udostępnienie subkonta jest pobierany haracz.
Ale taka możliwość jest - nie ma tu znaczenia wiek. Podpisujesz z fundacją umowę/porozumienie, ustalasz warunki, uzyskujesz numer własnego subkonta i możesz działać. Należy jednak pamiętać, że te środki możesz później "wyjąć" z konta na warunkach ściśle zgodnych z umową (nie na cokolwiek i bez papieru - na rachunki itd.).
Nadrzędny - Autor agnieszka n Dodany 2012-03-21 09:46
Witaj ZUZA34 chyba jesteś nowa na naszym forum.
Nadrzędny - Autor agnieszka n Dodany 2012-03-21 09:47
A z tym 1% to super, jak też zawsze komuś swój procent przekazuję.
Nadrzędny - Autor Pablopk Dodany 2012-03-25 15:10
Są sprzęty dla dorosłych niepełnosprawnych nie zupełnie konieczne,  ale przydatne i drogie, na które można zbierać w fundacji.
Nadrzędny - Autor alinka Dodany 2012-03-27 13:50
Pablok napisz coś więcej jeśli masz info na taki temat sama chętnie przeczytam a może i komuś się przyda
Nadrzędny - Autor Pablopk Dodany 2012-04-20 11:39
Info na jaki temat? Czy chodzi o to na co może dorosły zbierać w fundacji? Ja bym chciał sobie zbierać np. na handbike. Trzeba tylko poszukać fundacji co przyjmie dorosłego. Ja na chwilę obecną nie jestem w żadnej fundacji. Mam nawet niejakie skrupuły, typu, że może kasę zabieram dzieciom czy komuś kto bardziej potrzebuje. Skłaniam się jednak do myśli, że każdy potrzebuje i niech w fundacji rozstrzygają kto bardziej. A jeszcze coś - w tv oglądałem reportaż o tym jak po 5zł sprzedawali długopisy  zbierając przez fundacje na chore dzieci. Ludzie chętnie kupowali w firmach nawet po kilka. A potem pokazali rozmowę z panią prezes i ten reporter mówi jej, że z tych 5zł tylko 50gr idzie na dzieci a reszta na wynagrodzenia pani prezes i innych. Tak samo jest jak dasz 1% na fundacje i nie określasz szczegółowo na kogo to ta kwota idzie do podziału na fundacje. Ja nie twierdze, że pracownicy fundacji mają być biedakami ale... Każdy jak daje na szczytny cel to mu się w głowie roi, że już cała kwota idzie to tego biedaka co jej potrzebuje a tu chyba tak nie jest. Reasumując jestem starym bykiem ale już kończąc ten post nie mam żadnych skrupułów jak znajdę czas to się zapiszę, ale ciśnienia na to  wielkiego nie mam.
Nadrzędny Autor jurgonka Dodany 2013-09-29 17:03
Istnieją fundacje nie pobierające opłat za konta indywidualne.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / jak pozystać dofinansowanie na samochód? (37232 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill