www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta z ZUS, a rozliczanie z Urzędem Skarbowym czy trzeba? (3082 - wyświetleń)
- Autor marcin1990 Dodany 2011-04-19 17:53
Witam.

Mam pytanie: mój tata ma rentę z ZUS-u i czy musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym? Jest to jedyne źródło dochodu w domu. Jeżeli to zły dział to proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-04-19 19:48
ZUS rozlicza sam tatę, ale jeśli tata ma rentę ze stopniem znacznym ma prawo odliczenia za leki-(r-ki nie mniej niż 100zł m-cznie), rehabilitację. Ma też prawo do odliczenia za internet o ile r-ki są na niego to bez względu na stopień może odliczać. Zwróć też uwagę na odliczenia limitowane i nie limitowane. Wówczas jeszcze raz wypełnia PIT z odliczeniami.
Cały problem odliczeń polega na wysokości naliczonego podatku. Tu nie umiem wytłumaczyć. Po naszemu nie więcej niż ma się podatku w PIT.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-04-20 07:51
Tak
osoba pobierające świadczenie z ZUS ma obowiązek rozliczyć się z otrzymanych dochodów z Urzędem Skarbowym. Może to zrobić w jej imieniu ZUS, ale wówczas nie będzie można skorzystać z odliczeń od dochodu. Jeśli będzie chciała skorzystać z odliczeń od dochodu, powinna z odpowiednim wyprzedzeniem poinformować ZUS, aby nie dokonywał rozliczenia, a jedynie przesłał jej odpowiedni formularz, aby mogła się sama rozliczyć.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-04-20 17:31
Do Centrum.....
Nigdy nie uprzedzałam ZUS, a po otrzymaniu PIT z ZUS rozliczałam się ponownie. US ani ZUS nie miał mi za złe że tak a nie inaczej się rozliczam. Chyba to się nazywa korekta.....
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta z ZUS, a rozliczanie z Urzędem Skarbowym czy trzeba? (3082 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill