www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy moge ubiegac sie o orzeczenie o niepelnosprawnosci? (5713 - wyświetleń)
- Autor keius Dodany 2011-04-12 18:53
Witam,

Mam 26 lat i niedawno wykryto u mnie drobna wade serca, mianowicie - niedomykalnosc zastawki mitralnej. Chcialabym zapytac sie czy w zwiazku z tym moge ubiegac sie o orzeczenie o niepelnosprawnoci? Raczej w celach pozarentowych.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-04-13 10:08
Jeśli dysponuje Pan dokumentacja lekarską potwierdzającą stan Pańskiego zdrowia, wówczas może Pan stanąć przed komisją ds. orzekania o niepełnosprawności. Komisja po przeprowadzeniu wywiadu i zapoznaniu się z dokumentacją lekarską podejmie decyzję o ewentualnym zaliczeniu Pana do osób niepełnosprawnych
Nadrzędny - Autor danielxs Dodany 2011-04-13 14:26 Zmieniony 2011-04-13 14:28
he oj raczej nie- ja tez mam niedomykalność zastawki mitralnej i nie sądzę że coś ci dadzą. to w sumie nawet nie jest choroba to polega na tym ze poprostu platki są za duże nie mieszcza sie i wypadaja- poprostu. \to jest jak z alergia albo ktos ja ma albo nie. inna sytuacja jest jezeli masz jakies powiklania z tym zwiazane ale za takie cos to tak jakby dac komus stopien niepelnosprawnosci za lysienie .
co nie zmienia faktu, że musisz raz na kilka lat chyba badac sie u kardiologa
szukaj innego sposobu aby dostac stopien niepelnosprawnosci. Sam zapewne przyznasz ze te wypadanie zastawki w zaden sposob nie ogranicza twojej sprawnosci?
Nadrzędny - Autor keius Dodany 2011-04-15 09:08
Nie powiedzialabym ze mnie to nie ogranicza, mecze sie duzo szybciej, czeste kolatanie serca i tetno dobijajace do 150 przy siedzeniu i nic nie robieniu chyba nie sa rzecza zbyt normalna?:-) Ostatnimi czasy powiedzialabym ze objawy nawet sie nasilaja, sa gorsze i lepsze dni, ale niekiedy wejscie na 2 pietro powoduje u mnie "zadyszke"
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-04-15 13:32
No dobrze, ale kto powiedział, że musisz ciągle wchodzić na 2 piętro albo pracować w warunkach, które nasilą dolegliwości...?

A co to są "raczej cele pozarentowe" Twoim zdaniem? Bo jeśli miejsce parkingowe to...
Nadrzędny - Autor keius Dodany 2011-04-15 16:06
Na drugie pietro wchodzic musze, poniewaz na nim mieszkam. A zakupy same sie nie zrobia, badz pies sam sie nie wyprowadzi ;-)
Cele pozarentowe - nie jest to istone czemu akurat to. Nie zalezy mi na tym zeby wyciagac pieniadze.
Po prostu zapytalam czy istnieje takowa mozliwosc.
Nadrzędny Autor abedula Dodany 2011-04-21 22:01
Zgłosić zawsze możesz, nikt Tobie nie broni. Postaraj się jednak aby lekarz dobrze opisał Tobie zaświadczenie, (takie zaświadczenie musisz pobrać z Orzecznictwa s. orzekania o niepełnosprawności), najlepiej aby wypisał je Twój lekarz prowadzący np, kardiolog. Poza tym , tak całkiem serio postaraj się o pakiet badań i nie bagatelizuj sprawy. Możliwe, że do tej zastawki doszły inne jeszcze rzeczy,których nie można wykryć normalnych Echo serca. Postaraj sie o Echo przezprzełykowe, jakieś próby wysiłkowe i inne badania serca, plus morfologia i OB lub CRP, całkiem możliwe, że mogło sie przyplątać zapalenie mięśnia sercowego.Ja mam niedomykalność zastawki aortalnej i w zasadzie niby nie powinno być z tego powodu większych komplikacji, gdyby nie dodatkowe obciążenia. Więc może warto się porządnie przebadać, skoro masz takie objawy.
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy moge ubiegac sie o orzeczenie o niepelnosprawnosci? (5713 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill