www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / endoproteza stawu biodrowego a grupa inwalidzka (52602 - wyświetleń)
- Autor aleksandra777 Dodany 2013-02-22 09:35
Witam
W 2006 roku przeszłam operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego lewego. Do zeszłego roku było wszystko ok teraz czuję dyskomfort niby nic ale nie mogę już tyle przebywać na nogach niby nic nie boli ale drętwieje nie mogę za długo siedzieć stać ani leżeć. I z tego powodu straciłam pracę, lekarz medycyny pracy niby nie zabronił mi pracy na danym stanowisku ale pracodawca po otrzymaniu takiego zaświadczenia od lekarza zwolnił mnie gdyż stwierdził że nie może przenieść mnie na stanowisko siedzące.

Czy po operacji gdy mam wszczepioną endoprotezę przysługuje mi jakaś grupa inwalidzka jakieś przywileje cokolwiek.
Co trzeba zrobić aby dostać grupę inwalidzką.

W drugim biodrze też zaczyna mi się coś dziać robiłam już wstępne badania w opisie było że widać lekkie zmiany zwyrodnieniowe, ale gdy poszłam do lekarza ze zdjęciami stwierdził że niema się czym przejmować że on to nic tam nie widzi. (lekarz z NFZ oczywiście wielki problem się dostać a lekarz się irytuje że pacjent się martwi o swoje zdrowie).

Bardzo proszę o pomoc
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-02-22 10:17
W chwili obecnej nie przyznaje się już grup inwalidzkich – zastapiły je:
1.  Orzeczenia o stopniu niepełnosprawności – wydawane przez powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności. Warto sprawdzić w powiecie zamieszkania gdzie taki jest
W linku wzór dokumentów (z Warszawy ale dosc uniwersalnych)  które trzeba wypełnić
http://scon.waw.pl/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=25&Itemid=32

2.  Orzekanie o niezdolności do pracy – wydawane przez ZUS

Dopiero po otrzymaniu orzeczenia jest się osobą prawnie niepełnosprawną.
Wszczepienie endoprotezy może być podstawą do uzyskania orzeczenia.
Nadrzędny - Autor graz-ynaj Dodany 2013-05-07 08:10
Witam chciałabym odnieść się co do przyznawania grup inwalidzkich, uważam gdy istnieją ZUS-y to nie tylko do wypłacania rent i innych świadczeń. A co chodzi  o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności to ono jest szczególnie potrzebne do zatrudnienia.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-07 11:13
Orzeczenie o niepełnosprawności, moim zdaniem utrudnia a nie pomaga w dobyciu pracy...
Nadrzędny - Autor zagoplanka Dodany 2013-06-04 10:17
Prawda jest taka, że chory pracownik nie jest już tak wydajny jak zdrowy więc pracodawcy niechętnie takowych zatrudniają. Jeśli już taki pojawi się na horyzoncie zawsze znajdzie się jakiś banalny powód do zwolnienia ,żeby tylko pozbyć się kłopotu. W dużej mierze zależy to od  choroby ale i tak uważam, że  niepełnosprawnym jest dużo trudniej (zwłaszcza w naszym kraju).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-04 13:01
Aby osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności ( nie koniecznie niepełnosprawna) mogła pracować, to nie tylko musi mieć znaczny lub co najmniej umiarkowany stopień a być sprawniejsza i lepiej wykształcona od pracodawcy, w dodatku biegle operować kilkoma językami, mieć kilka specjalizacji, co najmniej 25 lat doświadczenia w pracy i być młodym, a na dodatek pracować za psi gros, za niżej niż najniższa płaca, a jeszcze jakby tego mało było, to pracować za 10-ciu...
Nadrzędny - Autor marysiak47 Dodany 2013-06-09 12:54
Aż tak źle nie jest. Sądzę, że przemawiają przez Ciebie własne, negatywne doświadczenia. Sporo zależy od rodzaju niepełnosprawności. Nie należy jednak z góry zakładać, że zdobycie pracy jest dla osoby niepełnosprawnej niemożliwe, bo to nie do końca prawda. Jest trudne, ale da się.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-09 13:24
Nie piszę, że znalezienie pracy dla niepełnosprawnych nie jest możliwe, aczkolwiek prawdą jest że, znalezienie pracy przez osoby niepełnosprawne graniczy z cudem... To jest prawda...
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-12-17 12:02
Witam popytaj może swojego lekarza .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / endoproteza stawu biodrowego a grupa inwalidzka (52602 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill