www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jaki stopień niepełnosprawności? (3525 - wyświetleń)
- Autor alqk Dodany 2011-07-11 18:54
Miałem umiarkowany stopień niepełnosprawności 05-R 10-N wydany na stałe.
W związku z pogorszeniem się stanu mojego zdrowia złożyłem wniosek do Powiatowego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności
o uzupełnienie aktualnego orzeczenia o niezbędne wskazania do ulg i uprawnień.
Na posiedzeniu komisji lekarz stwierdził ze wszystko mam na swoim miejscu i niczego mi nie brakuje,
więc wydał mi nowe orzeczenie zaliczając mnie do lekkiego stopnia niepełnosprawności 05-R na stałe,
bez żadnego faktycznego uzasadnienia tego orzeczenia.
Proszę o poradę, czy to jest zgodne z obowiązującym prawem i czy te nowe orzeczenie jest obowiązujące
a poprzednie traci ważność i co mam robić bo straciłem całkowicie zaufanie to tych instytucji.
Nadrzędny Autor MrWoland Dodany 2011-07-12 10:11
Przeczytaj dokładnie nowe orzeczenie - zwłaszcza to, co dotyczy trybu odwoławczego. Ponieważ nie zgadzasz się z decyzją lekarza, pozostaje Ci odwołać się od tego orzeczenia w przepisowym terminie.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-07-12 11:07
Ano właśnie.
Opisana sytuacja jest na swój sposób kuriozalna, ale... czy te "ulgi i uprawnienia" naprawdę były Tobie takie "niezbędne"...? Naprawdę nie mogłeś się bez nich obyć? Oczywiście, obiektywnie - czemu nie korzystać? Głupie jest to, że niepełnosprawni mają się bać systemu - i wcale nie ze wzglęu na to, że ozdrowieli lecz z powodu durnie zmieniających się wytycznych dla pseudoorzeczników... Abstrahuję od sytuacji, kiedy być może np. akurat Twoja niesprawność faktycznie jest niewielka i spokojnie pasuje do lekkiego, ale... Kiepsko, że to taka loteria - brak jasnych zasad w orzecznictwie i elementarnego, fachowego podejścia (bez polityki i zapominania o ludzkich aspektach i możliwościach) i bezstronności rozwala wszystko.

Teraz orzecznik stwierdził, że nie tylko nie były, ale i jesteś sprawniejszy niż myślałeś:) Taki sobie żarcik...

Owszem, to jest zgodne z obowiązującym prawem i obecnie obowiązuje już tylko to nowe orzeczenie - chyba że złożysz wniosek o jego uchylenie i wygrasz w niezbędnych instancjach (przed uprawomocnieniem się dokumentu).
Nadrzędny Autor MrWoland Dodany 2011-07-12 12:49
Nadrzędny Autor MrWoland Dodany 2011-07-12 13:16
Tu jest wzór odwołania:
http://www.pzon-tychy.pl/odwolania.htm
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jaki stopień niepełnosprawności? (3525 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill