www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zmiana grupy inwalidzkiej (2393 - wyświetleń)
- Autor antonina Dodany 2011-07-04 18:04
witam. mialam wypadek w wieku dzieciecym ktory spowodowal znaczny uszczerbek goleni lewej, zostala mi przyznana grupa inwalidzka, po kilkunastu latach spadlam w pracy ze schodow i zostalam skierowana na komisje lekarska w zusie gdzie przyznano mi grupe III. Obecnie pracuje i pobieram rente z tyt. czesciowej niezdolności do pracy. Mam pytanie. Czy moge się starac o podwyższenie grupy tzn o przyznanie mi stopnia niepełnosprawności w zespole d/s orzekania, i czy to nie koliduje z renta ktorą mam przyznaną. Czy w momencie gdyby przyznano mi grupe np. II musze to zglaszac do ZUS-u? Wiem jakie sa teraz problemy z komisjami lekarskimi i nie chcialabym stracic renty. Prosze o pomoc.
Nadrzędny - Autor krak Dodany 2011-07-04 21:14
Z tego co piszesz wynika, że posiadasz tylko orzeczenie rentowe a nie masz o stopniu niepełnosprawności. Wydają to różne instancje. Kiedyś dawno (nie wiem ile już lat masz) była korelacja pomiędzy nimi ale obecnie trzeba występować osobno o orzeczenie o niepełnosprawności do Zespołu d/s ... a zwłaszcza, że chcesz zmienić poziom stopnia niepełnosprawności. Nie koliduje to z rentą i orzekaniem rentowym. Ma to wpływ najczęściej tylko na warunki pracy. Nie zgłasza się tego w ZUSie. To interesuje tylko Ciebie i zakład pracy jeśli chcesz korzystać z uprawnień z tego wynikających. Nie jest to zbyt szczegółowa odpowiedź ale raczej powinna ci wystarczyć na początek załatwiania. Chyba, że coś się zmieniło o czym nie wiem.  
Nadrzędny Autor antonina Dodany 2011-07-04 21:56
Bardzo dziekuje. Właśnie niedawno ktoś mi tak samo mówił ale nie byłam pewna. Jeszcze raz dziękuje.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zmiana grupy inwalidzkiej (2393 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill