www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / urlop w pracy (3127 - wyświetleń)
- Autor ayo Dodany 2011-11-19 22:34
Mam II stopień niepełnosprawności,umiarkowany.Jestem 4 lata po operacji endoprotezy biodra.Po rehabilitacji czułam się ok i podjęłam pracę nie zostawiając w pracy zaświadczenia o niepełnosprawności...zrobiłam to po ostatniej komisji,która przedłużyła zaświadczenie do 2014roku...Od dziś użytkuję tą stronę.W pracy mogę skorzystać z dodatkowego urlopu,czy całe 10 dni, czy stosunkowo do upływu roku-np.1 dzień? Szkoda,że 7-godzinny dzień pracy jest tylko do końca 2011roku...
Na jakie ulgi w pracy mogę liczyć?ayo.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-21 22:24
Pewnie Julka by zrozumiała co piszesz, ale ją wygryzła lidian i iota.
Napiszę więc ogólnie - jak myślisz zrozumiesz.
1) dodatkowe 10 dni urlopu należy ci sie po przepracowaniu roku (całego)
2) podjęłaś pracę dla "ulg" ?! Jesli szef się nie zorientował to jest idiotą!

Ps. małe litery, które? Dlatego, że... nooo inteligentni, czemu?

No i już muszę odejść od kompa.
Nadrzędny - Autor ayo Dodany 2011-11-21 23:51
To nie tak...
Pracuję od 20lat...wczesniej nie korzystałam z ulg:przed operacją-nie bo nie, a po operacji nikt nie poinformował mnie,że są ulgi w pracy.Więc teraz mam wyłożone jak to wygląda-chcę wykorzystać wszystko na maxa.
Operację miałam 4 lata temu.Od 4 lat mam więc umiarkowaną niazdolność do pracy.niestety nie zostawiałam w pracy orzeczenia o stopniu niepełnosprawności( bo po co,jeżeli nie byłoby z tego jakichkolwiek ulg) i to był mój błąd-bo ulgi były tylko o tym nikt mi nie powiedział.Dziś w oświadczeniu z pracy otrzymałam info,że prawo do 10-dniowego urlopu otrzymuję po roku od stwierdzenia stopnia niepełnosprawności-czyli od 19.11.2012 roku!!! A prawdę mówiąc jestem niepełnosprawna od (stwierdzonych 4 lat!) -więc jak to jest?!
ayo
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-23 18:58
Prawo nabywasz po faktycznym PRZEPRACOWANIU roku. Nie musi to być w tej samej firmie.
Tak wg mnie sama "namotałaś".
Firma może się powołać na to, że "ukryłaś" niepełnosprawność" i liczyć od dnia złożenia orzeczenia (II lub I).
Co to za

>Dziś w oświadczeniu z pracy


i z jakiego powodu?
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-23 19:00
Chyba muszę jeszcze inaczej: Otrzymałaś orzeczenie o II lub I, po tym otrzymaniu pracujesz przez rok i wtedy należy Ci się te 10 dni.
:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / urlop w pracy (3127 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill