www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie z PFRON do wynagrodzenia (3864 - wyświetleń)
- Autor viki83 Dodany 2011-11-25 15:59
Witam mam pytanie związane z dofinansowaniem do wynagrodzenia. Pracuje w Zakładzie Pracy Chronionej i mam Znaczny stopień niepełnosprawności z powodu dysfunkcji narządu ruchu zarabiam 2390 zł brutto ile mój pracodawca dostaje dofinansowania do mojej pensji z PFRON-u ?? w jaki sposób się to oblicza??
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-11-25 16:50
a co robisz w tym zakładzie, bo z reguły to jest 1386 zł płacy.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-11-28 10:53
barnaba, co to znaczy "z reguły to jest 1386 zł"?
Reguła to najwyżej jest taka, że ON z własnej woli po prostu godzą się na te marne 1386 zł - nie ma takiego obowiązku.
Można zarabiać tyle, ile się wynegocuje z pracodawcą - adekwatnie (lub nie) do wykształcenia, umiejętności, doświadczenia itd. .
A że ON boją się zarabiać więcej (wg mnie - nie chcą, bo to ich własny wybór) a firmie to na rękę - zarabiają tyle, ile zarabiają.

Nie trzeba pracować na stanowisku dyrektora, aby dostać trochę więcej - wystarczy mądrze podejść do tematu, nie godzić się bezwarunkowo na marne pensje i uczciwie wyceniać swoją robotę.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-25 19:57
Po co Ci ta wiedza?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-11-28 10:55
No i masz:)
Bober, która wielokrotnie podkreślała, jaką to jest świetną pracodawczynią dla niepełnosprawnych - teraz z oficjalnych informacji robi wielką tajemnicę:) "Wiem ale nie powiem".
Skoro masz w małym palcu całą, jak twierdzisz, wiedzę na temat prawa i bezprawia pracy ON, po prostu podziel się z nią z człowiekiem a nie wnikaj w nie swoje sprawy.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-28 18:55
A ciebie co to obchodzi?!
Nadrzędny Autor aga23.23 Dodany 2011-12-01 11:37
Pracodawcy prowadzący zakłady pracy chronionej otrzymają dofinansowanie w wysokości:

   1. 160 % najniższego wynagrodzenia - w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności;
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie z PFRON do wynagrodzenia (3864 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill