www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zmiana stopnia niepełnosprawności (7141 - wyświetleń)
- Autor mirka333 Dodany 2012-10-03 14:57
Jestem amazonką.Po 6 latach zmieniono mi stopień z umiarkowanego na lekki. Mam znaczny obrzęk limfatyczny i ograniczony zakres ruchów. Rehabilitacja nie przynosi efektów. Leczę się na nadciśnienie, osteoporozę, depresję. Mam od kilku miesięcy dyskopatię odcinka lędźwiowego i problemy ze sprawnym poruszaniem się. Słowem - coraz gorzej tymczasem orzecznik zmienia stopień niepełnosprawności. Jestem przed komisją odwoławczą i sama już nie wiem co mam tam mówić aby orzecznik zrozumiał, że mój stan się nie poprawia. Może ktoś wie  jakie są kryteria aby uzyskać stopień umiarkowany.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-10-03 17:42
Nie wiem czy dobrze rozumie: piszesz o orzeczeniu z Zespołu do Spraw ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI? Czy o ZUS?
Nadrzędny - Autor mirka333 Dodany 2012-10-03 18:29
Tak, chodzi mi o Powiatowy Zespół - nie ZUS
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-10-04 19:29
Dołącz wyniki zwłaszcza osteoporozy i depresji. Nie mogę uwierzyć w to co piszesz: czyżby przepisy stały się tak ostre? Zbyt dużo niepełnosprawnych? Sprawdzić to powinni tych na ból kręgosłupa i zeza.
Nadrzędny - Autor nairam Dodany 2012-10-04 11:14
Nie ważne co powiesz, ważne to co on napisze , a napisze to co jego płatnik wymaga (oszczędności , ciecia). Stan zdrowia jest tu drugorzędny, jak nie masz widocznych znaków choroby to jesteś "zdrowa", twoje bóle , odczucia nic go nie obchodzą. Jestem na etapie odwołania w Sądzie,  skierowano mnie na badania do "biegłych   dyplomowanych ", odczekałem swoje , na dzień dobry zapytał się: czy znam przepisy i czego ja chcę, nie kierowali mnie na żadne "specjalistyczne  prześwietlenia" , opierali się na zdjęciach  z przed 11 lat. Odniosłem wrażenie że jestem na ponownej komisji,   ( ręka rękę myje) a nie u lekarza biegłego specjalisty. W/w opis tyczył mojej osoby życzę Ci aby w twoim przypadku było po twojej myśli.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-10-04 19:24
Moja droga, już wielokrotnie pisałam, że orzecznicy - zwłaszcza ZUS - sami to mówią i taka jest prawda, to co piszesz. WINĘ ZA NIE PRZYZNANIE RENTY PONOSI LEKARZ PROWADZĄCY - LEK. ORZECZNIK ZUS I ZUS NIE JEST OD ROBIENIA BADAŃ, ON CZYTA DOKUMENTACJĘ I OCENIA CZY MOŻESZ PRACOWAĆ ZGODNIE Z WYKSZTAŁCENIEM I DOTYCHCZAS WYKONYWANĄ PRACĄ.
Nadrzędny - Autor mirka333 Dodany 2012-10-04 20:07
Mam jeszcze jedno pytanie. Miałam przyznany stopień niepełnosprawności - umiarkowany na stałe. Odwołałam się aby przyznano mi kartę parkingową. W efekcie zmieniono mi stopień niepełnosprawności i zmieniono na lekki. Czy ktoś spotkał się z takim postępowaniem orzecznika?
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2012-10-05 12:52
A mnie spotkała dziś przyjemność bycia na komisji o orzeczenie o niepełnosprawnosci i nic dalej niewiem ponieważ znów za dwa tygodnie  mam dopiero dwie konsultacje lekarskie ehh tak jakby byłó cieżko zobaczyć w te papiery ze jet wiele tych chorób a nie jedna,niby to ma być dlamnie korzystniejsze.Nie orientujecie sie może czy po tych konsultacjach znowu nastepna komisja bo z tych nerwów zapomniałam zapytac;-(
Nadrzędny Autor violete Dodany 2012-10-05 13:04
I jestem zła bo naprawde niewiem po co zbiera się te całe dokumentacje i zaswiadczenie o stanie zdrowia tymbardziej jak lekarze robia problemy by wypisac jak komisje wysyłaja do swoich lekarzy ehhh.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zmiana stopnia niepełnosprawności (7141 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill