www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / P.O.CH.P. (4956 - wyświetleń)
- Autor yanusz52 Dodany 2008-12-12 10:01
Witam serdecznie.
Jestem O.N. chora na przewlekla obturacyjna chorobe pluc w stopniu znacznym. Przez 17 godz. na dobe oddycham przy pomocy
koncentratora tlenu. Jest to urzadzenie stacjonarne moj zasieg poruszania sie jest ograniczony do 15 m ( dl przewodu tlenowego).
Aby uzyskac mozliwosc wyjscia z domu bez obawy ataku dusznosci chcialbym kupic sobie koncentrator akumulatorowy ( 2,5 kg wagi )
noszony na pasku. Jednak cena takowego jest wysoka (ponad 10 000zl ). Chce zapytac czy jest mozliwosc dofinansowania do
zakupu tego jakze waznego urzadzenia wspomagajacego bardzo ciezka egzystencje chorych na P.O.CH.P.Wielu chorych mogloby
pracowac majac sprawne rece i nogi a wieksza mobilnosc to mniejszy stres i wiekszy komfort dla nas. Pozdrawiam. Janusz Musial.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-12-12 12:29
Witaj Janusz..!!

Podejrzewam że taak..  najpierw zadzwoń do PFRON w Twojej  instytucji zamieszkania ..  i zapytaj czy tam od razu ci nie załatwią.. jak by były problemy pisz na forum spróbujemy dalej coś ławic
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor yanusz52 Dodany 2009-01-08 10:08
Witam. A wiec zadzwonilem do PFRON i po odsylaniu mnie po kilku dzialach zostalem skierowany do PCPR. Tam sie dowiedzialem ze Oni
owszem chetnie ale tylko gdy sie zgodzi NFZ. W NFZ jeszcze przed dokladnym przedstawieniem mojej sprawy uslyszalem ze nie ma funduszy.
Tym czasem ja chce podjac prace lub uruchomic dzialalnosc gospodarcza i takie urzadzenie jest mi bardzo potrzebne. Jego cena to
16500 zl.Za tyle oferuje je pewna firma z Kozienic. Bardzo prosze jesli mozna o pomoc w uzyskaniu informacji na ten temat.
Z powazaniem. J. Musial.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2009-01-10 22:19
A może warto zwrócić się o wsparcie do fundacji, organizacji OPP?
Nadrzędny Autor furtys Dodany 2023-04-07 07:32
Dzień dobry! Szukam wypożyczalni koncentratorów tlenu w okolicach Chełma Śląskiego https://wypozyczalniamilmed.pl/wynajem/koncentratory-tlenu/chelm-slaski/. Czy ktoś z Was ma jakieś rekomendacje lub sugestie w tej sprawie? Chętnie przeczytam Wasze odpowiedzi i zalecenia!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / P.O.CH.P. (4956 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill