www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Zmiany zasad przyznawania rent - czas zmienić ustawę ! (5105 - wyświetleń)
- Autor Kundzia Dodany 2012-04-03 18:04
Witam
Szukam ludzi którzy będą protrafili stworzyć obywatelski projekt ustawy, zmiany zasad w przyznawaniu rent socjalnych oraz podwyższenie kwoty tej renty dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Prawo do renty socjalnej ma osoby wyłącznie która posiada całkowitą niezdolność do pracy oraz całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji, oczywiście pod warunkiem że spełnia jeszcze inne wymogi w ustawie.
Osoby które mają częściową niezdolność do pracy nie mają prawa do tej renty, dlaczego? Jesteśmy kimś gorszym? Czy to nasza wina że ZUS nas inaczej kwalifikuje? Nasza wina że nie zdążyliśmy uzbierać składek jak inni renciści? Zwykłe renty ZUSowskie przyznawane są nawet przy częściowej niezdolności do pracy!
Dodatkowo dlaczego renta wynosi tyle samo dla osób zdolnych jak i niezdolych do samodzielnej egzystencji? Przecież jest różnica w stanie zdrowia takich osób, w zwykłych rentach jest różnica w przyznawanej kwocie.
Czy my osoby z rentami socjalnymi jesteśmy gorsi? Dlaczego? Przecież podobno wg Konstytucji jesteśmy równi i tutaj coś jest nie tak.

Obecnie walczę z ZUSem o odzyskanie prawa do renty socjalnej, do tej pory miałam całkowitą niezdolność do pracy ale tym razem nie chcą przyznać. Częściową niezdolność mogę dostać bez problemu ale w tym przypadku oznacza to brak renty a nie jestem wstanie pracować, choć bardzo bym chciała.

takich osób jak ja jest pełno, walczmy o zmianę zasad przyznawania tych rent, oraz o zmianę kwoty dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Gdyby się znalazł ktoś kto potrafi jakoś pięknie to opisać, pomysł jak i gdzie zbierać podpisy, piszcie w tym temacie.
Na pewno znajdę kilka osób wśród znajomych w miejscu zamieszkania którzy by podpisali się, oraz na pewno na wielu forach znjadziemy ludzi chętnych którzy również sie podpiszą pod zmianami w tej ustawie,
Ludzie walczą o referneda itd a my walczmy o równość wobec renicistów, nie chodzi o dokładne identyczne kwoty ale o same zasady przyznawania rent przy częściowej, całkowitej niezdolności do pracy oraz niezdolności do samodzielnej egzystencji.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-04-05 13:15
Ja się mogę podpisać wszystkimi kończynami, ponieważ uważam, że to dyskryminacja...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Zmiany zasad przyznawania rent - czas zmienić ustawę ! (5105 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill