www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odrzucony wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu (4863 - wyświetleń)
- Autor korborak Dodany 2015-04-19 09:49
Sąd  odrzucił   ponowny  wniosek  o  ustanowienie    adwokata   lub  radcy  prawnego   z  urzędu .Poucza  ,że  od   wydanego  w  sprawie   postanowienia  nie   przysługuje  środek  odwoławczy.Czy   mogę  napisać zażalenie   do  sądu na  to  postanowienie.Sprawa  przeciwko   PZU  o   odszkodowanie.  Najpierw  sąd   rejonowy   odmówił  przyznania  adwokata  a  pużniej  pzu  odwołało  się  od wyroku  i sąd   okręgowy  też  odmówił przyznania prawnika  z  urzędu.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-19 11:20
Sąd postąpił prawidłowo i wszelkie odwołania będą bezskuteczne.
                              Waldi.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-19 13:20 Zmieniony 2015-04-19 13:44
Z tym bym się nie zgodził że to prawidłowo. Oni maja swoich prawnikow , a odmawają pomocy prawnej komuś, kogo nie stać na wynajmowanie prywatnego obrońcy!

Ps
Ciekawe co na to specjaliści z Centrum? Zalecą telefon do?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-19 14:22

>Sprawa  przeciwko   PZU  o   odszkodowanie.<


To jest sprawa cywilna a nie karna. Dlatego sąd nie "funduje" adwokata.
Nadrzędny - Autor korborak Dodany 2015-04-19 20:28
Dziękuję  za  odpowiedzi   jedyne  forum   gdzie  ktoś   odpisze  i  udzieli  porady .Na   forum  prawnym  nikt  nie  odpisze   a  tylu  tam  prawników.Czy  to  jest  normalny  kraj  chodzę  o  kulach  i  chciałbym  żeby    reprezentował  mnie  prawnik  z  urzędu.Mieszkam   od  Kielc    100km   busem   jakieś  prawie    3  godz  jazdy  a  podejrzewam   że   nie  skończy  się  na jednej  sprawie.Dla mnie   to    ciężko  kuśtykać  na  taką  rozprawę.Ale  trudno  spróbuję  napisać  to  zażalenie  może  to  coś  da.PZU   to  banda  złodziei  ,wygrałem   z  nimi   w  sądzie    rejonowym  sprawę  o  odszkodowanie  za  wypadek ,  ale  oni  odwołali    się  do  sądu  okręgowego.Walczę  do   końca  i  zawsze    ten  prawnik   napisałby  jakieś  stosowne  pismo.Coś  doradził     po prowadził  sprawę  ale to  tak  jest   jak  jak  bym    był  oskarżony  to  by  mi   przydzielili  prawnika.Napisze  jak  poszło.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-04-19 20:41
Życzę powodzenia !
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-19 21:41
W sprawach cywilnych powód, pozwany może składać wniosek o ustanowienie adwokata z urzędu. Trzeba jednak spełnić kilka lub jeden podstawowy warunek: musisz powołać się i złożyć stosowny druk wraz z oświadczeniem, że nie jesteś w stanie ponieść kosztów zatrudnienia adwokata, oraz że nie jesteś w stanie sam prowadzić swojej sprawy. Dajesz zestawienie wydatków miesięcznie, dla wygody Sądu odejmij od dochodu. Jednak jak jesteś w rodzinie, która także ma dochody to już musisz wziąć pod uwagę, że Sędzia ich kasę doda.
Uzasadnienie, że daleko to żadne uzasadnienie. Możesz tym, że nie potrafisz sam poprowadzić swojej sprawy.

Na dzień dzisiejszy z tego co piszesz, już sam wygrałeś sprawę. W zw. z czym Sąd nie ma podstaw przyznania ci adwokata. Ponad to podejrzewam, ze powołałeś się na te same okoliczności. Nie możesz złożyć wniosku powołując się na te same okoliczności, bo to i tak nic nie da. Jeśli masz pouczenie, że nie przysługuje odwołanie to tak jest.
Nie przejmuj się, jeśli nie było uchybień proceduralnych i nie wynikły nowe okoliczności (dowody) w sprawie, których PZU nie mogło przedstawić w SR to zapewne SO utrzyma wyrok w mocy.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2015-04-20 14:25
Ustanów więc po prostu kogoś np. z rodziny czy przyjaciół swoim pełnomocnikiem - wydaje mi się, że taka opcja jest możliwa i nie musi to być prawnik.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odrzucony wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu (4863 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill