www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pismo z Sądu Okręgowego (5139 - wyświetleń)
- Autor fibonacci Dodany 2013-04-08 09:30
"Sąd Okręgowy...wzywa Pana do przedłożenia w terminie 7 dni kserokopii dokumentacji lekarskiej, w tym posiadanych wyników badań dotyczących stanu zdrowia, nie przedłożonych do akt sprawy...Jednocześnie Sąd przesyła w załączeniu odpis odpowiedzi organu rentowego na odwołanie i zobowiązuje Pana do ustosunkowania się do tego pisma oraz do wskazania ewentualnych wniosków dowodowych - w terminie 7 dni (w dwóch egzemplarzach)"
odpis ZUS
"Oddział wnosi o: oddalenie odwołania.
Uzasadnienie.
Wnioskodawca posiadał ustalone prawo do renty socjalnej na okres...W dniu 28.12.2012 (jest to pomyłka, zrobiłem to miesiąc wcześniej 28.11) zgłosił wniosek w sprawie dalszej wypłaty świadczenia. Komisja Lekarska orzeczeniem z dnia...ustaliła brak całkowitej niezdolności do pracy. Zaskarżoną decyzją z dnia...organ rentowy odmówił przyznania prawa do renty socjalnej począwszy od...z uwagi na brak całkowitej niezdolności do pracy. Podstawa prawna art.4ust. 1 z dnia 27.06.2003r o rencie socjalnej /Dz.U.Nr135.poz.1268
Wobec powyższego organ rentowy wnosi jak na wstępie.
W załączeniu.
1/odwołanie
2/odpis odpowiedzi na dowołanie
3/pełnomocnictwo
4/akta rentowe - 2 pliki"

Jeżeli chodzi o przedłożenie kopii dokumentów nie przedłożonych do akt sprawy to nie posiadam żadnych innych czego ZUS by nie miał w swojej dokumentacji, choć w odwołaniu do sądu (dwa egzemplarze) załączyłem pięć kopii dokumentacji lekarskiej której ZUS nigdy nie posiadał (5x jeden egzemplarz). Do czego tak naprawdę mam się odnieść? Czy te pismo musi spełniać jakieś wymogi formalne?
Nadrzędny Autor MrWoland Dodany 2013-04-12 08:30
Nie przypominam sobie, żeby sąd okręgowy wymagał tego ode mnie. Albo to jest zwykła formalność w tym sądzie i wtedy musiałbyś potwierdzić to, co napisałeś w odwołaniu, np. że podtrzymujesz swoje stanowisko, ewentualnie cytując fragmenty odwołania albo możesz coś dodać, czego nie napisałeś w odwołaniu. Może zapytaj w sądzie, czy taki wymóg oznacza, że czegoś brakuje w Twoim odwołaniu, czy jest to tylko formalność, której sąd przestrzega, żeby być w zgodzie z przepisami.
Pismo ZUS jest typową reakcją na odwołanie - ZUS nie godzi się z Twoim odwołaniem, bo uważa, że zbadał Cię dokładnie, w terminie, komisyjnie, czyli wszystkiego dopełnił i wyszło, że nie jesteś niezdolny do pracy. Na tej podstawie ZUS wydał stosowną decyzję i dlatego odwołanie oddala, jako nieuzasadnione.
Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Pewne jest to, że musisz w terminie odpisać sądowi i podtrzymać to, co napisałeś wcześniej lub coś uzupełnić.
Nadrzędny - Autor Mała76 Dodany 2013-04-29 22:57
Hej,mam pytanie jak dalej się potoczyło w sądzie, odpisałeś i ustosunkowałeś się do pisma zusu? Jak szybko po złożeniu odwołania do sądu zus przekazał Twoją dokumentację? Pytam bo ja wniosłam 17 kwietnia za pośrednictwem zus odwołanie do sądu i rzekomo dokumenty wysłali do działu prawnego ale z drugiej strony napisali mi, że przepraszają mnie za zagubienie dokumentów orzeczniczych z dzieciństwa (kilka ładnych lat orzekania) i mają je odtwarzać i ktoś z wydziału emerytalno-rentowego ma się kontaktować w sprawie. Wobec tego nie wiem jak to się ma do przekazania akt do sądu. Pytam bo nie wiem czego mogę się po nich dalej spodziewać?

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Mała76 Dodany 2013-04-29 23:07
wystąpiłam o uwierzytelnione kopie z akt orzeczniczych 3 kwietnia, a 17 wniosłam odwołanie do sądu przez zus po czym zus 24 kwietnia przeprasza za zgubienie dokumentów a ja wniosłam o  te dokumenty jako okoliczność dowodową ( chodziło mi o opinie lekarskie albo orzecznicze z uwzgl. oceny stanu zdrowia, niestety dokumenty im wsiąkły). Na komisji zus i u orzecznika strugali głupka, że nie wiedzą o co chodzi, niby pytali czy miałam orzeczenie o grupie przed 16 rokiem życia ale w żadnej opinii tego nie napisali. Z pewnością sądzili, że sprawa nie pójdzie do sądu, że się poddam. Ja dołączyłam do wniosku o rentę kopie orzeczenia z grupą III przed 16 rokiem życia a oni sobie nie zadali trudu znalezienia tych dokumentów, jak mogli wobec tego odnieść się do stanu zdrowia jego pogorszenia itd. nie mając ostatnich opinii swoich lekarzy zus. Mało tego widziałam w aktach maile wewnętrzne poszukiwawcze mojej dokumentacji 1980-1992, bez efektów ale tego już mi kopii wydać nie chcieli, czyli działali na moją niekorzyść.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pismo z Sądu Okręgowego (5139 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill