www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Mam 30 lat i chcę żyć jak człowiek! (2589 - wyświetleń)
- Autor bakuba Dodany 2014-03-06 16:20
Dzień dobry.
Od dwóch lat przebywam w domu opieki ale nie jest to miejsce dla mnie, tutaj jest około 80 mieszkańców którzy czekają już tylko na swój koniec i potrzebują tylko zaspokojenia potrzeb fizjologicznych. Ja potrzebuję jeszcze dokończyć studia, podjąć pracę i założyć rodzinę. Mógłbym prosić o namiary na jakiś dom opieki w mieście, uczelnię bądź jakąkolwiek inną instytucję która umożliwiłaby mi próbę normalnej egzystencji?
Nadrzędny - Autor bakuba Dodany 2014-11-20 15:13
Dzięki, wiedziałem, że tu mi ktoś pomoże. Czy ludzie w mojej sytuacji muszą się uzbroić i wziąć zakładników aby ktoś się zainteresował?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2014-11-20 15:29
Rozumiem Twoje rozgoryczenie, lecz może napisz nam co Ty zrobiłeś we własnej sprawie ? Wszak jesteś informatykiem zatem posługiwanie się netem to dla Ciebie " bułka z masłem". Do tego młody wiek, który "zaopatruje " Cię w jakąś tam energię.Powiem szczerze, że wątpię aby któryś z tutejszych użytkowników raptem "wybrał się  w miasto" aby załatwiać Twoje sprawy. Pozdrawiam
                                                                                                         Waldi.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-11-20 18:15 Zmieniony 2014-11-20 18:41
Piszesz bardzo mało o swojej sytuacji w konkretach (to nie zarzut tylko uwaga), więc trudno ocenić czego dokładnie potrzebujesz do "samodzielnej egzystencji" - w przypadku osoby niepełnosprawnej "samodzielna egzystencja" może być w miarę prostą sprawą, a może być bardzo skomplikowaną. Poza tym, zależnie od instytucji pomoc będzie różna (uczelnia może pomóc aktualnym studentom, ale prawdopodobnie nie będzie Ci pomagała, jeżeli nie jesteś studentem, a tylko chciałbyś nim być).

Ogólnie, tak ode mnie - tu jest katalog wszystkich polskich organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą niepełnosprawnym (klik). Przekop go pod kątem swoich możliwości i potrzeb. Przy okazji zorientujesz się, jakie realnie możesz mieć oczekiwania/wymagania.

Pracy zdalnej, jeżeli masz odpowiednie kompetencje, możesz szukać zupełnie normalnie, bez organizacji. Zakładam, że dla kogoś z małej miejscowości praca zdalna może stanowić najlepszą opcję. Bo jeżeli chcesz najpierw dyplom, a potem robotę, to będziesz musiał znaleźć kogoś, kto Ci opłaci życie do końca studiów.

EDIT: Znalazłam wcześniejszy post, z którego wynika, że do funkcjonowania potrzebvujesz asystenta / opieki. To nie jest prosta sytuacja.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-11-20 18:37
Bakuba, pobyt w takim miejscu jest dołujący. Trochę mało napisałeś zwłaszcza o swoim schorzeniu. Można domniemywać, że nie jesteś w stanie sam przy sobie wykonać wielu czynności. Zawsze jest  inne wyjście ale wiąże się z ryzykiem i Twoją możliwością zamieszkiwania samemu. W innym temacie napisałeś,że płacisz 3,200 za DPS.Z wyliczenia wynika, że Twoja renta to ok. 1000 zł, resztę dopłaca "państwo" Nie wiem gdzie jest ten Jugów i koło jakiego większego miasta. Oczywiście możesz i mogłeś już dawno złożyć wniosek o lokal socjalny, mieszkanie gminne. Pomoc w czynnościach domowych do MOPS - minimalna odpłatność, pielęgniarkę z opieki długoterminowej - refundowane z NFZ i składać wnioski o różne refundacje z PFRON. Dorabiać zdalnie (czy nie) jako informatyk, czy tam coś innego. Można się utrzymać i żyć inaczej. Obecnie ten DPS nastawił Cię tylko roszczeniowo - noo jak nikt nie interesuje się twoimi marzeniami. Marzenia (realne) należy realizować. Zrób sobie dokładną kalkulację, spojrzyj realnie na swoje możliwości i działaj.

>aby ktoś się zainteresował<


Nie masz żadnej rodziny?
To twarde, realne życie, kto i z jakiego powodu ma się Tobą interesować? Bo napisałeś 2 zdania?

Pozdrawiam :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Mam 30 lat i chcę żyć jak człowiek! (2589 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill