www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Bezdech, a orzeczenie o niepełnosprawności (4385 - wyświetleń)
- Autor JoOrl Dodany 2012-10-04 09:12
Witam. Mój narzeczony cierpi na bezdech, który doprowadził m.in. do poważnych problemów z wątrobą. Śpi pod specjalną maszyną, która ułatwia mu oddychanie, ale czasami to nie wystarcza. Moje pytanie brzmi - czy dolegliwości związane z bezdechem i sam bezdech kwalifikują się do wydania orzeczenia o lekkim stopniu niepełnosprawności? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Proszę o odpowiedź na mojego maila joorl@tlen.pl
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-10-04 15:56
Nie ma, moim zdaniem, związku bezdechu z chorobą wątroby.
Maszyna, o której piszesz, kontroluje oddech, wspomaga go i włącza się alarm w przypadku bezdechu, czyli braku oddechu w określonym czasie, zgodnie z parametrami ustawienia urządzenia.

Uważam, że jest szansa na otrzymanie stopnia niepełnosprawności. Należy do dokumentacji dołączyć dokumentacje odnośnie korzystania z CEPAP-u itp...
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-10-04 19:20
Zgadzam się z Sonką co do bezdechu.
Nadrzędny - Autor kliptuś Dodany 2012-10-08 21:39
Z bezdechu można się wyleczyć tylko trzeba mieć dobrego lekarza pulmonologa i podporządkować się leczeniu. Do bezdechów dochodzi najczęściej z powodu otyłości lub astmy. Skoro wspominasz o wątrobie to domyślam się, że chodzi o otyłość i z tym trzeba walczyć i to zawzięcie..... i wtedy bezdechy będą mijały i wątroba się odtłuszcza i będzie lepiej funkcjonować.
Ciekawa jestem czy dobrze zinterpretowałam Twój skrót posta.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2012-10-09 11:50
Kliptuś uogólniasz ogromnie...Znasz może kogoś z takim schorzeniem, które wyleczono? No, właśnie...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Bezdech, a orzeczenie o niepełnosprawności (4385 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill