www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Czy ma prawo Administracja Domów Miejskich (6167 - wyświetleń)
- Autor bodzio Dodany 2012-11-08 19:49
Lokal socjalny ADM w którym 2005 było dofinansowanie z PFRON na zrobienie łazienki i ubikacji bo w mieszkaniu nie było.
Obecnie mam zwalniać to mieszkanie i Panie z ADM przy oględzinach twierdzą iż powinienem im zapłacić eksploatacyjne za używanie przez te parę lat tej łazienki i ubikacji.Że nie mogę zabrać niektórych urządzeń np. dosłownie chodzi o rozdrabniacz -pompę do wc ,który musiałem zakupić przez nich wymysły i utrudnienia (z chudłem 7 kg.) i który zakupiłem na poczet mojego fkładu 20%.
Twierdzą że dofinansowanie było z pieniędzy gminy , a adm jest spółką gminy to mam płacić .
To chyba nie jest do końca tak.
Przy podejściu teraz i wtedy technicznych i nie tylko- wręcz zakłamaniu adm, Najchętniej bym to wszystko rozebrał i doprowadził do stanu pierwotnego, ale by się zdziwili.
Ale nie mam sił ani pieniędzy i widoków na sponsora.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-08 21:38
Nie ryzykuj teraz dewastacji lokalu. Pewnie wykonano nie jedno zdjęcie. Przelicz te 20% wkładu i napisz aby oddali Ci pozostała część kwoty po odliczeniu eksploatacyjnego . Nie piszę nic na temat powodów opuszczenia lokalu. Pewnie Ty wiesz to najlepiej , skoro nic nie wspomniałeś.
Nadrzędny Autor bodzio Dodany 2012-11-09 09:06
Pisałem o wymianę z różnych przyczyn jednym z nich jest pogarszający się stan zdrowia uniemożliwia mi dźwiganie opału po piętrach i w zasadzie
mogę im nawet meble zostawić
Uważam że to ich podeście to świństwo ile nerwów pisania tłumaczenia żeby mi wydali zgodę na zrobienie tej łazienki i wc , wymyślali mówię tylko pod górkę miałem no prze drożyło prawie o 2000zł.
Owszem zgadzam że płace za to co było w momencie zasiedlania czyli zlewozmywak i pojedynczy kran i wybiałkowane ściany wc wspólne na klatce z różnym elementem (alkoholicy) odór aż niedobrze wspominać.
Mam trochę żal do ich podejścia widzą że nie jestem majętny są chwile że muszę z opieki korzystać. Malowałem na wiosnę widzą że dbałem nie dewastowałem . Powinni się cieszyć że mają za free unowocześnione mieszkanie .  
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-11-09 16:40
bodzio, wystarczy przeczytać umowę, którą z pewnością z Tobą podpisano w momencie przyznawaniu dotacji: Ty nie jesteś właścicielem niczego w tej sytuacji i, obawiam się, że nie masz racji. Oczywiście, nie oceniam aspektów etycznych, ale formalnie jest tak, jak urząd twierdzi.
Nadrzędny - Autor bodzio Dodany 2012-11-09 17:46
Dzwoniłem do prawnika MOPS on twierdzi że nie mają prawa naliczać sobie eksploatacyjnego od osprzętu założonego z dofinansowaniem czy całkiem na swój koszt wprowadzone unowocześnienia.
ADM przy wydaniu zgody odrazu dodali że nie będę domagał się zwrotu pieniędzy od nich.
Ja wiem co jest grane już nie pierwszy raz odnoszę takie wrażenie że komuś zależy bym nie dostał tego mieszkania.
Już miałem cztery komisje ,a pracownik który tą zamianę prowadzi  mówi że ma protokół zaraz z pierwszej komisji i nie będzie mnie więcej komisjami męczył czy nie jest dziwne.
Tak tak już raz z jednym mieszkaniem mnie w konika zrobili .Zostałem zaproszony że mają dla mnie lokal ale zaraz po wejściu zacząłem być atakowany  że pan takiego nie będzie chciał tam czeba remont wyliczony ok.20000zł. Ogrzewanie gazowe drogie po co tam będzie się pan męczył jeździł oglądać, nie powinien pan ale , pan mi tu podpisze że rezygnuje pan z niego ze względu na koszty remontu.No ja głupi podpisałem ,a że po paru dniach byłam w pobliżu to sobie zerkłem , a tam piękne dwa pokoje luzik duża kuchnia i wcale nie 20000zł.- góra 2000  wymiana instalacji elektrycznej lokator obok informował z mojej strony jedynie pokrycie materiału. No i kogo ja widzę tam się wprowadził Pani z urzędu miasta .
I następują na tej posesji duże zmiany zginęły szopki wymienia się ogrodzenie itd. Podejrzewam że ta kamienica już była na celowniku na wykup i jednego im brakował do zrobienia wspólnoty.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-11-09 19:01
Nie ma znaczenia były dotacje czy nie itp. Jest Umowa najmu, jest Ustawa o ochronie praw lokatorów i tego się trzymaj :-)
Wymontuj jak możesz i gdzie zabrać co tylko Ci się nada - ADM to durna pozostałość - nie bój się debili :-)

POWTARZAM: NIE SUGERUJCIE SIĘ WPISAMI - POSTAMI BLUENGEL - ONA NIE ZNA SIĘ NA NICZYM - WPĘDZI WAS  KOPOTY!!!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Czy ma prawo Administracja Domów Miejskich (6167 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill