www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Pytania o sanatorium Bristol w Kudowie Zdrój (19791 - wyświetleń)
- Autor Dawid_Wroc Dodany 2010-06-29 13:29
Witam
Mam pytanie w sprawie rehabilitacji bo po raz pierwszy mam taki wyjazd.
Dostałem z NFZ skierowanie na 28 dniowe leczenie do sanatorium "Bristol" MSWiA w Kudowie Zdroju na oddział szpitalny. I jak wygląda sprawa z opłatami. Bo na tym skierowaniu napisali mi że:
Świadczeniobiorca ponosi następujące koszty:
- z leczenia uzdrowiskowego,
- za okres pobytu na leczeniu może być pobierana opłata miejscowa 3,82 zł dziennie.
I interesują mnie te koszty z leczenia uzdrowiskowego, czy wie ktoś ile to może wynosić?

Druga sprawa to jak wygląda sprawa z zakwaterowaniem? Czy trzeba sobie wcześniej rezerwować pokój? Jadę sam tam i może być taka sytuacja że zabraknie pokoi jednoosobowych i przydzielą mnie z kimś obcym do pokoju dwu osobowego? Nie chciałbym takiej sytuacji mieć.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-06-29 14:07
ta opłata dotyczy klimatycznego za każdy dzień pobytu
jak nie chcesz z kimś być w pokoju to dzwoń i pytaj o pokój 1 osobowy
ale nie wiem czy taki w danym ośrodku jest i
będziesz musiał dopłacić najprawdopodobniej do tego pokoju ale ile to zależy od cennika
Nadrzędny - Autor Dawid_Wroc Dodany 2010-06-29 14:12
W tym sanatorium są jedno i dwu osobowe pokoje no i apartamenty.
Hm no to uwzględnili te 3,82zł dziennie jako klimatyczne. To te koszty z leczenia uzdrowiskowego to też klimatyczne?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-06-29 14:14
teraz płaci się klimatyczne a leczenie to 2 sprawa
Nadrzędny Autor Dawid_Wroc Dodany 2010-06-29 23:49
Czyli będę musiał jeszcze płacić osobno za leczenie?
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2010-06-30 05:14
Jeśli otrzymałeś skierowanie na leczenie uzdrowiskowe w formie rehabilitacji uzdrowiskowej w sanatorium, to będziesz musiał partycypować w kosztach wyżywienia i zakwaterowania.
Zapoznaj się na stronie Ministerstwa Zdrowia z obowiązującym cennikiem odpłatności za pobyt w sanatorium(kliknij).

>- za okres pobytu na leczeniu może być pobierana opłata miejscowa 3,82 zł dziennie.


Rzeczywiście, za okres pobytu na leczeniu uzdrowiskowym jest pobierana opłata miejscowa, tzw. opłata uzdrowiskowa, której wysokość jest zróżnicowana w poszczególnych uzdrowiskach (w 2010 r. kwota ta nie może być wyższa niż 3,83 zł dziennie).

Jeśli otrzymałeś skierowanie do szpitala uzdrowiskowego, to masz finansowe szczęście.
Jeśli się nie mylę, to osoba skierowana na leczenie w szpitalu uzdrowiskowym ma zagwarantowany tam bezpłatny pobyt (zakwaterowanie i wyżywienie). Od osób przebywających na leczeniu szpitalnym nie pobiera się opłaty uzdrowiskowej.
Tak więc pobyt kuracjusza na leczeniu w tym przypadku (szpital uzdrowiskowy) jest bezpłatny. Szczęśliwiec musi jedynie na własny koszt dojechać na miejsce.

Oczywiście zlecone zabiegi w obu przypadkach są bezpłatne.
Nadrzędny - Autor Dawid_Wroc Dodany 2010-07-01 21:23
Nadal mam wątpliwości czy mam te "finansowe szczęście" czy nie. Może zacytuje kawałek co mam napisane i czy mógłbym prosić o rozjaśnienie.

"Rodzaj leczenia: rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym /w ramach zwolnienia lekarskiego/
Uprzejmie informuję o potwierdzeniu skierowania na leczenie uzdrowiskowe dla Pana (imię i nazwisko) do: SP ZOZ Sanatorium "Bristol" MSWiA w Kudowie Zdroju. Oddział szpitalny"

A w informacjach dla Świadczeniobiorcy pisze że ponoszę koszty za jak już pisałem za leczenie uzdrowiskowe i ta opłata klimatyczna. Omijam opłatę za przejazd bo to normalne.
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2010-07-02 09:24

>Rodzaj leczenia: rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym /w ramach zwolnienia lekarskiego/


Pobyt w szpitalu uzdrowiskowym na leczeniu uzdrowiskowym jest jedną z form leczenia uzdrowiskowego. Stosuje się je w szczególnych przypadkach, jako kontynuację leczenia szpitalnego lub klinicznego. Okres pobytu na takim leczeniu w szpitalu uzdrowiskowym wynosi 21 dni lub 28 dni (dla leczenia w formie rehabilitacji uzdrowiskowej).
W przypadku leczenia w szpitalu uzdrowiskowym obowiązują takie zasady, jak w przypadku pobytu w szpitalu. Tak więc "pobyt" jest w ramach zwolnienia lekarskiego. Po zakończeniu leczenia ("przy wypisie") pacjent-kuracjusz otrzymuje zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy.

Dodam dla uzupełnienia wypowiedzi, iż pobyt w sanatorium nie jest podstawą do zwolnienia od pracy na czas leczenia w uzdrowisku. Leczenie sanatoryjne w takim przypadku odbywa się w ramach urlopu udzielanego na ogólnych zasadach.

>A w informacjach dla Świadczeniobiorcy pisze że ponoszę koszty za jak już pisałem za leczenie uzdrowiskowe


Nie wiem co tam jest napisane, ale na pewno nie każą płacić za leczenie. Leczenie uzdrowiskowe jest jednym ze świadczeń zdrowotnych gwarantowanych ustawą o powszechnym ubezpieczeniu w NFZ i przysługuje wszystkim ubezpieczonym (oczywiście po spełnieniu określonych warunków) w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, z tytułu opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne. Tak więc ubezpieczony w ramach leczenia uzdrowiskowego nie ponosi kosztów zabiegów, za które płaci NFZ. Oczywiście może skorzystać z innych zabiegów, ale za odpłatnością (dodatkowe zabiegi lecznicze można wykupić za pełną odpłatnością).
.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-07-01 21:31
Dawid_Wroc - dokładnie przeczytaj co jolik napisała. Tam masz dokładne wytłumaczenie.

Jeśli masz skierowanie poszpitalne na oddział szpitalny to za darmo jak od lekarza z ZOZ to pewną kwotę dopłacasz. Ta odpowiedź jest chyba już prosta.
Nadrzędny Autor Tobiasz27 Dodany 2012-12-16 23:26
Witam czy ktoś jedzie z okolic Rawicza, na turnus Kudowa Zdrój Bristol od 9 stycznia 2013. Proszę o kontakt telefoniczny na numer 726 586 000 Maria. Pozdrawiam...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Pytania o sanatorium Bristol w Kudowie Zdrój (19791 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill