www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / pochylnia (10218 - wyświetleń)
- Autor jaroslaw Dodany 2006-04-21 07:54
poszukuję informacji o możliwości dofinansowania do budowy podjazdu do mieszkania
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-04-21 08:34
O środki na likwidację barier architektonicznych należy ubiegać się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
Wysokość dofinansowania dla osoby fizycznej wynosi do 80% wartości realizowanego zadania, z tym, że nie może przekraczać kwoty 35.000,00 zł
O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne, w tym małoletnie, jeżeli uzyskały:
a.  orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, a rodzaj niepełnosprawności wymaga likwidacji barier
b.  zgodę właściciela budynku mieszkalnego
Wnioski o udzielenie dofinansowania osobie fizycznej należy składać w PCPR do dnia 15 grudnia roku poprzedzającego realizację.
Nadrzędny - Autor ewita Dodany 2006-04-21 16:15
Hej, Elu - bo myślę, że to Ty piszesz... Nie wiem, jakie to mieszkanie, na jakiej wysokości usytuowane... Poza informacjami, które już uzyskałaś mogę Ci powiedzieć trochę tak od siebie... Ja sama mam taki podjazd, wykonany w domku jednorodzinnym, przy okazji likwidacji barier architektonicznych (dofinansowanie PFRON). Moja koleżanka natomiast, mająca syna z postępującym zanikiem mięśni - mieszka na parterze w bloku. Dwa lata temu taki podjazd budowała (z środków PFRON-u). W jej wypadku wymagało to: wykonania projektu, ustalenia prawa własności do trawnika pod oknem (okazało się, że teren należy do innej spółdzielni), zgody sąsiadów, pod oknami i balkonami których podjazd jest zbudowany... W tej chwili ja też z niego korzystam. Fantastyczna sprawa! Jest o co walczyć - szczególnie jeśli Jarek jest tak mało sprawny. Pozdrawiam!
Jeśli masz jakieś pytania - chętnie odpowiem (w miarę moich filologicznych możliwości)!
Nadrzędny Autor manio Dodany 2006-05-27 20:00
eeh luddzie ale cyrk....... mieszkam na parterze w dosc nietypowymn domu po poierwsze domem zarzadza ktos inny niz gruntamin takze gbiieganie z pozwoleniami itd...radze sie uzbroic w cierpliwosc...
Nadrzędny - Autor Thule Dodany 2006-07-12 11:46
Witam.

   Mam kilka pytań. Jestem przed remontem mieszkania. Mieszkam na wysokim paterze (8 schodów) w bloku, czy możliwe jest wykonanie podjazdu. Poruszam sie za pomocą wózka inwalidzkiego. Wiem,ze PEFRON wraz z PCPR refunduje zlikwidowanie barier, czy można jednocześnie zlikwidować bariery w mieszkaniu i równocześnie zbudować podjazd? Jest konieczny, aby poruszać się.
Czy, Ktoś dysponuje adresami sklepów, gdzie mozna nabyć meble dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie. Mieszkanie jest o małym metrażu, chciałabym jak najlepiej wykorzystać przestrzeń tak by mieć jak najwiecej przestrzeni.

Dziekuje za odpowiedź.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-07-12 13:31
Tak jak już wcześniej informowaliśmy,o środki na likwidację barier architektonicznych należy ubiegać się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
Wysokość dofinansowania dla osoby fizycznej wynosi do 80% wartości realizowanego zadania, z tym, że nie może przekraczać kwoty 35.000,00 zł
O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne, w tym małoletnie, jeżeli uzyskały:
a.  orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, a rodzaj niepełnosprawności wymaga likwidacji barier
b.  zgodę właściciela budynku mieszkalnego
Wnioski o udzielenie dofinansowania osobie fizycznej należy składać w PCPR do dnia 15 grudnia roku poprzedzającego realizację.
Naturalnie zakres prac koniecznych do wykonania może obejmować zarówno likwidację barier w mieszkaniu jak i zbudowanie podjazdu. Barierą jest jedynie kwota dofinansowania możliwa do uzyskania z PCPR.
Na naszym rynku nie słyszeliśmy o meblach dla osób niepelnosprawnych, natomiast niektóre firmy produkują meble z możliwością regulacji wysokości.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2006-11-14 20:01
Witaj. Mam dla Ciebie rade (jesli moge co kolwiek doradzic). najpierw postaraj sie zastanowic nad tym, co konkretnie jest Tobie potrzebne. Czyli co trzeba by dla Ciebie poprawic, abys mogl swobodniej funkcjonowac w mieszkaniu, ale i poza nim. PCPR-y maja obowiazek refundowac wszystko co jest potrzebne dla osoby niepelnosprawnej-jesli sie dana rzecz zalicza do refundacji. Taka liste maja wszystkie PCPR-y. I jeszcze jedna moja rada. Postaraj sie uwzglednic w remoncie w ramach usuwania barier architektonicznych, WSZYSTKIEGO co jest Tobie potrzebne, bo nastepna refundacja bedzie wedlog ustawy w PCPR-ach dopiero za 3 lata. Powodzenia.
Zygmunt
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-24 11:21
POPYTAJ W GOPSIE.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / pochylnia (10218 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill