www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta socjalna - wygrana w sądzie. Co dalej ? (5011 - wyświetleń)
- Autor edkinio66 Dodany 2012-12-05 20:08
Witam wszystkich :-) Dziś wygrałem w sądzie sprawę dotyczącą renty socjalnej. Cała sprawa wyglądała tak że Zus dwa razy oddalił moje wnioski. Sprawa poszła do sądu. Pierwszy orzecznik stwierdził że jestem "całkowicie niezdolny do pracy" co było sprzecznością z tym co "udowodnił" Zus. Odwołali się od decyzji pierwszego orzecznika i skierowali mnie na kolejne badanie. Drugi orzecznik podtrzymał decyzje pierwszego i dziś była rozprawa. Sędzina przyznała mi rentę i powiedziała o terminach etc.(Tydzień na uzasadnienie wyroku i po tym dwa tygodnie na apelacje) Co robić teraz oprócz czekania ? Jeżeli np. Zus wniesie apelacje ? Co wtedy ? Zostanę poinformowany na piśmie drogą pocztową czy mam sam dzwonić do sądu w danej sprawie ? Proszę o odpowiedź.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-12-06 17:14
W każdej sprawie sądowej (więc z ZUS też): jeśli powód czy pozwany wniesie apelację, odpis tej apelacji jest przesyłany do strony przeciwnej i jak zechcesz to możesz złożyć odp. na apelację (nie jest to konieczne). Możesz zadzwonić do Sądu z pytaniem, czy ZUS złożył wniosek o uzasadnienie orzeczenia (wyroku). Jeśli złożył to najpewniej się odwoła.  Czekanie - to trwa.

Pozdrawiam :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta socjalna - wygrana w sądzie. Co dalej ? (5011 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill