www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Stopa Końsko-Szpotawa a orzeczenie o niepełnospr po 16 roku (2971 - wyświetleń)
Autor Ivo64 Dodany 2017-02-14 23:36
Witam. Mój syn urodził się ze stopą końsko-szpotawą. W wieku 5 mies i 2,5 roku przeszedł operacje. Operowana stopa jest mniejsza o 4 cm - nosił obuwie robione na zamówienie. W wieku 11 lat lekarka orzecznik  podczas komisji podarła cała dokumentację syna i uzdrowiła Go nie przyznając orzeczenia. W krótkim czasie syn dostał ze  szkoły skierowanie do specjalisty gdyż stwierdzono u niego krzywy kręgosłup.Udałam sie do lekarza rehabilitanta która od urodzenia prowadziła syna. Podczas badania lekarka stwierdziła że kręgosłup jest prosty a skrzywienie wynika z krótszej nogi co powodowało skrzywienie. Prawdopodobnie podczas którejś operacji została uszkodzona chrząstka wzrostu.Z nowym wypisanym wnioskiem udałam sie ponownie na komisję. Pech chciał,ze trafiłam po raz drugi na lekarkę która to poprzednim razem demonstracyjnie podarła dokumentację. Wymusiłam wręcz krzykiem o rzetelne przebadanie syna. Syn orzeczenie dostał na rok a podczas kolejnej komisji otrzymał do 16 roku zycia. W listopadzie syn stanał na komisji jako dorosły gdzie otrzymał niepełnosprawność w stopniu lekkim co odbiera mu zasiłek pielegnacyjny a wraz z nim mozliwość zakupu obuwia ortopedycznego,wkładek do butów wypełniajacych luki i rehabilitacji. Odwołałam sie do Wojewódzkiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepałnosprawnosci. Termin 1.03.2017. Dziś byłam u szefowej WOdsOoN  ktora to stwierdziła że z tym schorzeniem nie zostanie synowi przyznany stopień umiarkowany. Czy ktos tu na forum miał podobną sprawę przy schorzeniu SKS? Czy naprawdę mniejsza stopa i krótsza noga nie jest wystarczajacycm powodem by otrzymywać 153 zł miesięcznie które wspomaga i rehabilituje uczace sie dziecko? Przecież stopa mu nie odrosnie!! Noga również nie wydłuzy sie samoczynnie a przy 3 cm nie kwalifikuje sie do wydłużenia. Czy gdyby dziś była zasadnicza słuzba wojskowa otrzymałby kat A i bilet do wojska? Syn nie poszedł do technikum zgodnie ze swoja pasja jaka jest ogrodnictwo bowiem pozycja "na kucka" potegowałaby ból i pogłebiałaby jego wade postawy. Czy możecie mi podpowiedzieć w jaki sposób uzyskac dla niego pomoc w rehabilitacji i pozyskaniu funduszy na obuwie? Orteza kosztuje 1300 zł.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Stopa Końsko-Szpotawa a orzeczenie o niepełnospr po 16 roku (2971 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill