www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Informator Mazowsza Współpraca!!! (9528 - wyświetleń)
- Autor spiwpt Dodany 2013-03-06 00:17
Kochani, rozpoczynamy projekt pt. "Informator Mazowsza" - Magazyn o wszystkim co najważniejsze dla ludzi.Najważniejsze dla osób,
które tworzą pismo są przede wszystkim osoby niepełnosprawne, chore, samotne, korzystające z opieki państwa tj. MOPS, OPS itp.
Będziemy wspierać wszystkich poradami prawnymi. Zamieszczać kontrowersyjne wypowiedzi - w granicach przyzwoitości i zdrowego
rozsądku. Walczyć, aby większa część ludzi znajdująca się w tragicznej sytuacji życiowej - znalazła rozwiązanie swoich problemów.
Znajdą się w Informatorze Mazowsza artykułu dotyczące kultury, polityki, biznesu, rozrywki i kącik poetycki, w którym zamieszczać
będą mogli wszyscy Ci, którzy potrafią ciekawie pisać...

Może wśród Naszych Przyjaciół na Forum znajdziemy chętnych do pomocy przy redagowaniu Magazynu? Jeśli potraficie pisać
na tematy, o których wspomniałam to Wasze teksty wraz ze zdjęciem oraz imieniem i nazwiskiem będą ukazywały się w Informatorze.
Na początku - w okresie próbnym koło 2-3 miesięcy na zasadzie Wolontariatu, a póżniej ... na zasadzie Umowy o Dzieło itp.

Zapraszam!!! Jesteśmy po to,aby pomagać sobie nawzajem.
Prześlijcie kilka słów o sobie - nie wymagamy CV, ani szczególnych osiągnięć. Wystarczy, że będziecie ciekawie pisać.
Dla innych i siebie.

informatormazowsza@onet.eu z dopiskiem : Współpraca Wolontariat.
Nadrzędny - Autor erin Dodany 2013-03-06 11:13
Ktoś się skusi?)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-06 11:18
no wysłałam, ale nie wiem, bo coś nie mam szczęścia a nie powiem parę groszy by się przydało moze ukryję skrzętnie przed PUP i OPS
Nadrzędny - Autor erin Dodany 2013-03-06 11:51
Ja nie jestem przekonana co do bezpłatnych okresów próbnych,parę razy się sparzyłam. Ostatnio na gumtree też było podobne ogłoszenie tyle,że szukali osoby do biura i pierwszy miesiąc miałby być na zasadzie bezpłatnego przyuczenia a potem umowa.Dziwi mnie dlaczego od razu nie szukają z doświadczeniem? Ale..swego czasu odpisałam portalowi ,,nasze miasto,który szukał ,,wolontariuszy do pracy'' a kiedy w pewnym momencie spytałam czy możliwy jest etat przy dofinansowaniu to owszem..może,ale nie teraz i już milczą nawet w kwestii wolontariatu.
Nadrzędny Autor spiwpt Dodany 2013-03-06 11:55
Mnóstwo osób z doświadczeniem się zgłasza z różnych czasopism, gazet itp. a nam zależy na ludziach, którzy nie mają doświadczenia,
a potrafią pisać... Mają tzw. wenę twórczą, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Znają się na czymś, wertują internet itp.
Kochani!!! Proszę przestańcie wszędzie węszyć podstępy. To, ze się ktoś sparzył ... My też nie raz. Zawsze dajemy kolejną szansę.
Ludzie są różni.
Nadrzędny - Autor spiwpt Dodany 2013-03-06 11:52
Dostaliśmy kilkanaście maili. Na każdy odpowiemy. Wszyscy jesteście dla Nas ważni. Nie zamieszczajcie złośliwych komentarzy
w rodzaju : Ktoś się skusi... To naprawdę zbędne. Powtarzam raz jeszcze wspierajmy się nawzajem. Na każdym portalu są
złośliwcy, zgorzkniali i po porostu tacy, którzy muszą inaczej się uduszą... Po co? Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
Nadrzędny - Autor erin Dodany 2013-03-06 11:55
Fajnie,że to nie było złośliwe itd.)
Nadrzędny - Autor spiwpt Dodany 2013-03-06 12:04
Erin nie złość się. Tu na tym forum jest sporo fantastycznych osób, które pomagają od długiego czasu innym użytkownikom
w sprawach różnego rodzaju - widać, że mają wiedzę, lubią to. Dlatego warto, aby zaprezentować ich "poglądy" szerszemu gronu.
Nadrzędny Autor erin Dodany 2013-03-06 12:14
Ktoś się mocno uparł i od pierwszego mojego słowa przypisuje mi złośliwość teraz złość?Jakoś zawsze tu każdy pisał co uważał i nie takim ,,jadem" pluł.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-06 12:25
może tak: wchodzą tu różne osoby i proponują różne rzeczy, niestety nie zawsze są to uczciwe oferty pracy czy możliwości zarobku, to jest przykre że tak się traktuje osoby z dysfunkcją, niedawno była tu oferta pracy, ale jak się okazało było to "lubie to" na facebook co nie jest ani pracą ani zarobkiem
prawda jest taka że w Polsce żeruje się na osobach niepełnosprawnych i wykorzystuje się ich ponad granice możliwości
poza tym ja np zgłaszałam się kilkukrotnie do takich prac niestety nie otrzymywałam odpowiedzi, przeważanie mój stopień niepełnosprawności okazał się niezachęcający
Nadrzędny - Autor spiwpt Dodany 2013-03-06 12:40
Bogusiu, kolega z Redakcji wysłał Ci już maila. Pozdrawiam i dziękuję za chęć współpracy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-03-06 15:20
"Bogusiu?" To tak jak do mnie lekarze: "powolutku", "leciutko" itd.
Nadrzędny Autor spiwpt Dodany 2013-03-06 16:26
Czy wszyscy są przewrażliwieni na każde sformułowanie?
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-03-06 15:46 Zmieniony 2013-03-06 15:50
Idea portalu wspaniała, ale sama kiedyś ze znajomymi tworzyłam portal społecznościowy pomagąjacy innym i wiem jakie są ew szanse na zarabianie na tym.
Nie oszukujmy się samo utrzymanie portalu jest kosztowne, domena serwery, porządny skrypt, zabezpieczenia danych itd. Jeżeli dopiero startujecie to długa droga przed wami aby na tym w ogóle zarobić, o ile zarobicie (na to trzeba sponsorów albo mnóstwo reklam) a i to nie gwarantuje zysków, choćby na tyle aby wystarczyło na utrzymanie portalu.
Nie oszukujmy się, jeszcze długo nie będziecie wstanie płacić ludziom za ich wykonaną pracę.
Lepiej od razu uczciwie napisać że nie ma co liczyć na wynagrodzenie, przynajmniej nie w najbliższym czasie. Zakładając portal, sami znajdziecie na nim chętnych do redagowania itd którzy zrobią to z chęci pomocy innym a nie zarobkowania, a jak będzie was stać na zarobki to ich zaczniecie wynagradzać.
Jak będziecie już czerpać z tego zyski to wtedy szukajcie osób do współpracy od razu proponując wynagordzenie choćby tylko 5zł za artykuł jeżeli was na wiecej nie stać.
pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor spiwpt Dodany 2013-03-06 16:29
Nie tworzymy portalu. Nie szafujemy słowami. Tworzymy biuletyn informacyjny z własnych środków!!!
Nic od nikogo na razie nie dostaliśmy. Jeśli otrzymamy wsparcie to podzielimy równo dla wszystkich,
którzy są zaangażowani w projekt. Wiemy jakie są stawki za artykuły itp. Będziemy płacić tyle ile w danym
momencie będziemy mieli.Nikogo nie zamierzamy wykorzystywać. LITOŚCI!!! Czy jeśli ktoś kogoś oszukał
to wszyscy pozostali są kłamcami?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-03-06 16:37 Zmieniony 2013-03-06 16:40
spiwpt,

Spokojnie - umieściłeś ogłoszenie na forum, to ludzie ci mówią co myślą. A to że nie zawsze myślą rzeczy fajne, to w końcu "tyż prowda"

Mówienie o przyszłych zarobkach których nie ma jest ryzykowne, bo - tak strzelam - sporo osób na tym forum ma chrapkę na pracę płatną, a nie na wolontariat. I jeżeli coś się rozleci, to może się okazać, że będą pretensje "bo nam przecież obiecano". Stąd sugestia, żeby w ogóle nie pisać o pieniądzach skoro nie wiadomo czy będą - wtedy nikt Ci się nie nastawi, że kiedyś na pewno mają być i to duże. Przyjdą ludzie, którym z góry nie przeszkadza, że robią za darmo, a gdyby okazało się że pieniądze będą to będzie miłą niespodzianka, a nie oczekiwanie.

(Mnie wolontariat jeszcze jeden nie interesuje - nie zajmuję się wystarczająco dobrze już tym, który mam, praca zresztą akurat w tej chwili też nie - tak komentuję z bocznej linii boiska).
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-03-06 17:01
dokładnie, zgadzam się z tobą,

>Przyjdą ludzie, którym z góry nie przeszkadza, że robią za darmo, a gdyby okazało się że pieniądze będą to będzie miłą niespodzianka, a nie oczekiwanie.


o tuż to, lepiej dać info ze szukamy tylko społeczników/wolontariuszy - to jest idelane rozwiązanie na tym etapie "projektu"
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-03-06 17:07
Tak po prawdzie, to to jest jakoś w ogłoszeniu zawarte, tylko - znając to forum - wiem, że sporo ludzi ma taką lampkę, która im się zaświeciła jak przeczytali

"Na początku - w okresie próbnym koło 2-3 miesięcy na zasadzie Wolontariatu, a później ... na zasadzie Umowy o Dzieło itp" bo potrzebują jednak pieniędzy na życie, a określenie "okres próbny" sugeruje, że to jest takie czy inne przedsięwzięcie komercyjne, z gotowym zapleczem finansowym. A, jak wynika z dalszych postów, tak nie jest.

Mnie też moja organizacja co jakiś czas przebąkiwała, że jak będzie grant to może nas będzie stać na tłumaczenia płatne. Byłam uprzejma i im nie powiedziałam, że prawdopodobnie na płatną usługę za wszystko co przetłumaczyłam nie byłoby ich stać, więc może lepiej sobie oczu nie mydlmy. Chcą być mili i dać mi do zrozumienia, że mnie cenią, ale wychodzi dokładnie na odwrót.
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-03-06 16:58
Portal czy biuletyn... spora różnica ale niuletyn będzie jeszcze bardziej kosztowny jezeli ma być wydany w formie pisemnej, nie o to chodzi mi (to ma najmniejsze znaczenie)

Chodzi mi o to, że nie można komuś obiecać przyszłych zysków jeżeli coś się dopiero zaczyna tym bardziej że na początek proponujecie ludziom wolontariat. Proponuję zoreintować sie czym jest wolontariat :-)
Nie twierdzę ze jesteście oszustami kłamcami itd,
ale jeżeli szukacie obecnie wolontariuszy to należy to jasno napisać, że nie macie pieniędzy na wynagrodzenie i praca polega na darmowej pracy - społecznej inicjatywy. W ogłoszeniu szukamy tylko wolontariuszy i bez szans na wynagrodzenie (takie daje sie informacje na tym etapie)
a jeżeli szukacie ludzi którym chcecie płacić to szukajcie ich dopiero jak będzie was na to stać i wtedy dajcie inforamcje że będziecie płacić :-)

Może się okazać za jakis czas że coś się nie udało a ludzie w nadziei na zarobek, poświęcali swój czas często kosztem innych obowiazków, potem będą mieć pretensje.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Informator Mazowsza Współpraca!!! (9528 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill