www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Andrzej Łukasikmonar markot (6301 - wyświetleń)
- Autor barnaba2 Dodany 2013-03-02 18:11
witam , jestem niepełnosprawnym na wózku ale ćwiczę , staram się o protezke . miałem amputacje lewego podudzia
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-02 19:44
witaj
czytaj, pisz, obserwuj
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-03-03 08:09
witajcie, jestem tutaj nowy mieszkam w Ośrodku Monar-Markot jestem po wypadku amputowali mi lewe podudzie i prawe śródstopie. Pobieram zasiłek stały z Mopsu , chciałem teraz podjąść prace chałupniczą za 500 zł i okazuję się że jak to zrobię zabiorą mi zasiłek bo nie może przekraczać 529 zł. masakra co się dzieje w tej Polsce... Andrzej Łukasik pozdrawiam
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-03 10:32
a tak, nie wiedziałeś ?
no to szkoda, tak mówi ustawa o pomocy społecznej, więc jak Ci się uda to szukaj lepiej płatnej pracy, Polska to państwo dla zdrowych, sprawnych, pięknych, wykształconych (tzn posiadających dużo dyplomów a niekoniecznie wiedzę) i dla bogatych
Nadrzędny Autor barnaba2 Dodany 2013-03-04 09:48
Andrzej Łukasik.... dzieki za odpis , możesz cos poradzic w tej sprawie jakiegos zajęcia ? moze byc średnio dochodowe przyję każdy rodzaj chałupnictwa albo przez internet,  od czasu mojego wypadku wszystko sie nie układa taka jak powinne , cały czas przeszkody i bariery jak nie komunikacji ,pracy  , itd , itp. jak cos daj znac ok ? dzieki
Nadrzędny Autor barnaba2 Dodany 2013-03-05 12:32
SAMI WIDZICIE ŻE TO KRAJ KWITNACEJ LIPY TA NASZA pOLSKA , SAME PROBLEMY, I NIGDZIE ŻADNEJ POMOCY. nIEJESTEM BOGAty i dlatego chce uzyskac jakies info co i gdzie mozna zrobic zeby dopracowac uczciwie pare złotych.
Nadrzędny Autor Krakowiak Dodany 2013-03-05 12:55
Witaj!Osoba pobierająca zasiłek stały z pomocy społecznej może podjąć pracę zarobkową, jednakże osiągany z tego tytułu dochód (NETTO - "na rękę") nie może przekroczyć ustalonego kryterium dochodowego określonego odpowiednio dla osoby samotnie gospodarującej i osoby w rodzinie.Ustawa nakłada na osoby i rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej obowiązek niezwłocznego poinformowania organu, który przyznał świadczenie, o każdej zmianie w ich sytuacji osobistej, dochodowej i majątkowej (a więc również o podjęciu pracy).Rejestracja w Urzędzie Pracy i uzyskanie przez osobę niepełnosprawną pobierającą zasiłek stały statusu bezrobotnego, pociąga za sobą jego utratę oraz uniemożliwia jego uzyskanie w przypadku starania się o taką formę pomocy. Uzyskanie przez osobę niepełnosprawną pobierającą zasiłek stały statusu osoby poszukującej pracy nie ma wpływu na byt tego świadczenia.Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Andrzej Łukasikmonar markot (6301 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill