www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / karta parkingowa dla osoby stopniu umiarkowanym 05R - odmowa (3716 - wyświetleń)
- Autor przonak007 Dodany 2013-04-02 12:59
Witam
Pojechałam odebrać dokumenty w sprawie przyznania stopnia niepełnosprawności. Otrzymałam stopień UMIARKOWANY o SYMBOLU 05-R. Nie przyznano mi karty parkingowej. Często jeżdżę na rehabilitacje. Nie wiem dlaczego nie spełniam warunków.  Może mi ktoś wytłumaczyć ?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-04-02 13:23
Bez znajomości rodzaju schorzenia nie podejmuje się  wytłumaczyć.
Czasami starczy, że ktoś nie zaznaczy, że chce kartę parkingową. Komisje przyznają zazwyczaj tylko to o co wnosimy
Recepta jest dość prosta – należy odwołać się do Wojewódzkiego zespołu ds. Orzekania  zgodnie z zasadami podanymi w pouczeniu.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-02 14:00
nie wiem czy to coś da ale sugeruję zwrócić się na piśmie o przyczynę odmowy, ja wprawdzie mam tylko lekki ale już się dowiedziałam pocztą pantoflową że pomimo orzeczenia 05-R+10-N to nie należy mi się z uwagi na schorzenie, rodzaj schorzenia może wskazywać na brak możliwości prowadzenia pojazdu samochodowego lub zdaniem orzeczników schorzenie może nie wymagać korzystania z tego przywileju
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2013-04-02 14:26
No i właśnie - tyle się ostatnio (i dobrze) pisze i mówi o tym, kto i dlaczego miałby mieć prawo do korzystania z kart parkingowych a nadal pokutuje przeświadczenie, że: "Mam orzeczenie" - "to mam mieć kartę". Nie, ponieważ:
- orzeczenie orzeczeniu nierówne
- jak napisał kolega z CI: urzędnicy dają to, o co wnioskujemy. Skoro nie wnioskujemy - nie muszą się domyślać
- nie każdemu "z urzędu" przysługuje karta
- nie każdemu karta jest w ogóle potrzebna (bo np. jego schorzenie nie powoduje obecnie istotnych problemów w poruszaniu się itd.).

Brak możliwości prowadzenia pojazdu jest słabym argumentem - bo orzecznicy nie są akurat od rozstrzygania tego. I może być sytuacja taka, że ON nie ma prawa jazdy, nie ma samochodu, ale ma prawo korzystać z karty...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / karta parkingowa dla osoby stopniu umiarkowanym 05R - odmowa (3716 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill