www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dofinansowanie z Pefron (8083 - wyświetleń)
- Autor stachu Dodany 2013-05-08 17:57
Witam jestem po amputacji nogi w związku z moją chorobą na miażdżycę.Czy jest możliwość aby PEFRON swinansował 100% na zrobienie w mieszkaniu łazienki i wc jak mnie nie stać na pokrycie tych 20% własnego wkładu.Łazienki w domu nie mam a WC jest na półpiętrze.Proszę o poradę
jak to załatwić i wogóle czy jest taka możliwość.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-05-09 10:08
STACHU JEST FORUM DLA AMPUTOWANYCH TAM CI WSZYSTKO RZETELNIE WYJASNIA.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-09 12:33
Staruszko, zapominasz że osoby po amputancji kończyn to też osoby niepełnosprawne, a to forum właśnie jest dla niepełnosprawnych i o ich sprawach, więc jak chcesz tu pisać nie wprowadzaj tu swoich zasad, kto może a kto nie może pisać...
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-09 18:59
Norbi,tylko,ze na http://amputowani.pl/ może znależć konkretne odpowiedzi,tymbardziej,ze Stachu jest amputantem od niedawna i napewno ma jakies pytania w związku z tym.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-09 19:37
Wiem, o tym, lecz forum te jest dla wszystkich niepełnosprawnych, więc uważam, że tu też Stachu zdobyć interesujące go informacje, w końcu to forum należy Stowarzyszenia Przyjaciół Integracja... Prawda???
Nadrzędny - Autor stenia13 Dodany 2013-05-09 20:01
Tak .Zgadzam się na forum szukamy wsparcia i zawsze powinniśmy wykazać chęc pomocy ..a integracja  osób niepełnosprawnych jest wprost nieodzowna.Pozdrawiam serdecznie:)
Nadrzędny - Autor stachu Dodany 2013-05-09 20:19
Dziękuję wszystkim co zabrali głos w mojej sprawie ale jestem tu nowy i myślałem że znajdę tu odpowiedz na moje zapytanie
jeśli zle skierowałem swoje pytanie to wszystkich przepraszam za zamięszanie jakie wywołałem.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-05-10 09:27
Przepisy jasno określają że 80% jest kwotą górną.
Niektóre osoby starają się o pomoc ze spółdzielni, inne zakładają konto 1%, inne mobilizują rodzinę – niestety prób 20% dla wielu osób jest bardzo zaporowy.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 25 czerwca 2002 r.
w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
(Dz. U. z 2002 nr 96, poz.861)

§ 13. 

4. Wysokość dofinansowania likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych wynosi do 80 % kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia.

http://www.niepelnosprawni.gov.pl/rozporzadzenia/dzu-0296861/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dofinansowanie z Pefron (8083 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill