www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / witam serdecznie (2621 - wyświetleń)
- Autor Magdalena Gabrysiak Dodany 2007-04-11 16:31
Jestem nowa. Mam nadzieję znaleźć tu odpowiedzi na wiele pytań, podzielić doświadczeniami, może będę mogła w czymś pomóc? Mam dziecko chore na padaczkę, uczęszczające do szkoły integracyjnej, obecnie na nauczaniu indywidualnym. Niestety mam spore problemy z zachowaniem dziecka, napady złości , agresje. Zdaję sobie sprawę z tego że może to być częściowo moja wina, nadopiekuńczość. Wiem że to źle, ale rozum mówi co innego, a serce co innego. Pozdrawiam wszystkich ciepło i serdecznie.
Nadrzędny Autor puniek Dodany 2007-04-17 12:46
Witam nie jestem rodzicem ,ale chorym.Niemniej jednak kiedyś byłem dzieckiem:chorym dzieckiem.W moim przypadku przyczyną choroby był guz,który narastał i z biegiem czasu urósł do rozmiarów włoskiego orzecha.Wtedy trzeba było operować Po operacji zostały mi tylko zawroty głowy.Teraz rada dla ciebie:dziecko samo musi wiedzieć co wolno a czego nie np. zbytni wysiłek.nie możesz mu wybierać przyjaciół ;musi mieć przyjaciół też wśród zdrowych i najważniejsze,nie możesz ukrywać choroby i izolować dziecka od otoczenia.Moja mama te warunki spełniła i choć czasem było mi przykro że nie mogę tego czy owego ale pogodziłem się z tym.Dwadzieścia lat temu założyłem rodzinę ,wybudowałem dom,mam dwoje dzieci[na szczęście zdrowe]i jakoś się to kręci.Ty i dziecko zrozumiecie że nadopiekuńczość to zła cecha w pużniejszym wieku ,a wtedy może być za puzno.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / witam serdecznie (2621 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill