www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Stopien Niepelnosprawnosci, -17, Wada Wzroku - Pytanie. (4072 - wyświetleń)
- Autor sosorry Dodany 2013-09-10 15:24
Witam
Jestem tu nowy, dzis przegladalem internet w poszukiwaniu odpowiedzi na kilka mnie interesujacych pytan, moze tu znajde odpowiedz.
Mam 23 lata, ostatnio bylem w urzedzie pracy i zadano mi pytanie o przeciwwskazania do pracy, wspomnialem, ze mam bardzo duza wade wzroku, i troche sie zdziwilem jak dostalem nastepne pytanie, a mianowicie czy posiadam stopien niepelnosprawnosci, troche mnie to zdziwilo ale i dalo do myslenia, czy mi sie takie cos wogole nalezy i czy sie kwalifikuje. Nosze soczewki -15 na obu oczach , na zamowienie i z tego co wiem to najwieksze jakie moga zrobic, nosze od kilku lat wiec nie wiem jak teraz jest, do tego one nie koryguja mojej wady w 100% wade mam kolo -17, do tego mam Astme oskrzelowa i Atopowe Zapalenie skory. I tu moje pytanie, czy nadaje sie do orzeczenia o niepelnosprawnosci, jakie trzeba skapletowac papiery, badania i gdzie sie z nimi zglosic.

Z gory dziekuje za karzda odpowiedz.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-09-11 11:44
W moim przekonaniu można spróbować złożyć dokumenty o przyznanie stopnia niepełnosprawności – zdziwiłbym się gdyby był to wyższy niż lekki stopień ale spróbować można.
Każdy Powiat ma swój zespół ds. orzekania o niepełnosprawności – składa się tam wniosek wypełniony częściowo przez zainteresowanego a częściowo przez lekarza prowadzącego.
Wnioski można pobrać ze strony:
http://scon.waw.pl/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=25&Itemid=32
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Stopien Niepelnosprawnosci, -17, Wada Wzroku - Pytanie. (4072 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill