www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / dofinansowanie na wózek inwalidzki z PFRON (3961 - wyświetleń)
- Autor dorota.chorzow Dodany 2014-03-25 21:04
witam, nigdy nie bralam nic z pfronu i nie wiem za bardzo jak sie do tego zabrac,
powiedzcie mi, czy:
czy jesli mam juz wniosek z nFZ, to moge dzwonic do producenta, zeby robil mi sprzet? i  w miedzyczasie moglabym załatwiac sobie dofinansowanie w dalszej kolejnosci z PFRON, czy raczej PFRON zwroci mi poniesione wydatki dopiero jak je zrealizuję? moj sprzet bedzie sie dlugo robilo i jeszcze dluzej, jak znam zycie, sprowadzalo z niemiec, stad moje pytania.
Jak dlugo czekaliscie na pieniadze z PFRON po zlozeniu wniosku?
Nadrzędny Autor florentynka Dodany 2014-03-30 18:05
nie ma czegos takiego jak zwrot kosztów z pfron niestety
w ogole chodzilo ci chyba o dofinansowanie z PCPR, PFRON działa w ramach aktywnego samorzadu na troche innych zasadach
ja mam podobną sytuację, bo robię siedzisko anatomiczne dopasowane do kształtu ciała mojego dziecka, z firmy, która podłaczy mi je do podstawy jezdnej, a dostaniemy na to dofinansowanie tak jak na wozek inwalidzki. Czyli również nie jest to tak ad hoc, bo trzeba do dziecka przyjechac, dopasowywac dokladnie wszytstkie wymiaary, dobierac peloty tam gdzie chemy. To wszystko jest zdecydowanie na plus - w koncu gotowe w sklepie nie bedzie tak dobre jak to siedzisko, ale niestety trzeba czekac na dofinansowanie
Nadrzędny - Autor dallia Dodany 2014-05-06 15:55
Jeśli składasz wniosek na wózek elektryczny to teraz dp pcpr, bo teraz lokalne samorządy przejęły te zadania od pfron. Czyli składasz wniosek oczywiście w wyznaczonym terminie, który zazwyczaj jest podany na stronie pcpru z kompletem dokumentów, które są wykazane jako załączniki do wniosku. Potrzebna tez zwykle faktura proforma ze sklepu czy firmy na ten wózek. Potem pozostaje czekać na rozpatrzenie wniosku i oraz info o podpisaniu umowy. Na to już terminu nie ma jeden pcpr robi to szybciej a inny wolniej kasa tez bywa rożna.  Na koniec udział własny i czekamy na wózek. Firmy zwykle robią to szybko, ale wiadomo czasem często wózki idą z zagranicy np. wózki Quickie. Z innym sprzętem właściwie jest podobnie tylko można składać chyba przez cały rok co w praktyce sprowadza się tez do okresów gdy pcpr ma pieniądze. Oczywiście siedzisko anatomiczne odlewane do kształtu ciała to wyrób pod wymiar, ale np. wózek inwalidzki aktywny też bo powinien przyjechać przedstawiciel firmy zrobić pomiary ewentualnie mieć jakiś na przymiarkę i potem taki wózek jest robiony. Przy wózkach jak przy meblach masz szerokości z danego zakresy no i opcje dodatkowe czy indywidualne.
Nadrzędny Autor Scinki Dodany 2014-05-12 14:35
hej,
o jakim siedzisku piszecie? Od jakiegoś czasu myślałam sama o takim dla dziecka: http://ortcare.pl/wyroby-wlasne/siedzisko-anatomiczne.html
czy tutaj również są takie same zasady uzyskiwania dofinansowania jak pisala koelzanka wyzej?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / dofinansowanie na wózek inwalidzki z PFRON (3961 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill