www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Sativex (3803 - wyświetleń)
- Autor krystyna1958 Dodany 2013-08-27 08:15
Witam.Czy wiecie jak można na receptę polską kupić w Niemczech sativex.U nas niestety jest nieosiągalny ze względu na tak wysoką cenę.Czy są jakieś szanse ? Niestety żaden z naszych leków mi nie pomaga a nawet szkodzą.Pomóżcie Krystyna
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-08-27 11:58
Informacje nt importu docelowego leków można uzyskać w Ministerstwie Zdrowia:
http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=b13421&ms=342&ml=pl&mi=350&mx=0&ma=2535
Nie ma możliwości zakupu na receptę wystawioną w Polsce ( w języku polskim) zakupu leków poza granicami kraju.
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-08-27 18:13
wpisuje się nazwę leki i nie ma problemu, wytarczy wysłać taką receptę znajomym czy rodzinie, i kupią z tym że nie ma tam refundacji, ja w ten sposób kupuję niektóre leki.

Jeżeli chodzi o refundację trzeba pisać no MZ ale z tym coraz trudniej
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-08-27 18:15
Musisz albo pojechać do Niemiec z tą receptą i udać sie do apteki, albo poprosić osobę mieszkającą Tam aby ten lek tobie zakupiła. To są dwie opcje, ale niestety na poską receptę może nie być refundacji, zazwyczaj nie ma i płaci sie 100%, i to w euro.
Jeżeli chodzi o refundację i sprowadzenie leku do Polski to Centrum Integracja podała jak to zrobić.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Sativex (3803 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill