www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Choroby a orzeczenie o niepełnosprawności (2699 - wyświetleń)
- Autor panicz1989 Dodany 2013-09-08 09:54
Witam, mam na imię Michał (24lata) i ostatnio wykryto u mnie:
-Zaniki korowe mózgu
-Zmiany zapalne w zatokach szczękowych
-Masywną centralno-prawostronną przepuklinę krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1
-Uwypuklenie krążków międzykręgowych na poziomach C3/C4, C4/C5, C5/C6, C6/C7, Th1/Th2, Th2/Th3
-Cukrzyce (podejrzene 2) po badaniu krwi na antyGad poziom mam o 5 przekroczony czyli możliwa 1
-Otyłość
-Łuszczyca (od  15-16 roku życia)
-Nadciśnienie tętnicze
-Kamica pęcherzyka żółciowego

Czy z takimi dolegliwościami mogę starać się o orzeczenie o niepełnosprawności i rentę? W tej chwili pracuję i chcę nadal pracować pracę mam siedzącą lekarz medycyny pracy widział wszystkie dolegliwości i nie widział przeciwwskazań do wykonywania mojego zawodu jestem informatykiem. Czy mogę pracować nadal i otrzymać rentę? Pytam bo zarobki nie są jakieś ogromne a leki trochę kosztują. Czy mogę starać się o kartę która pozwoli mi parkować na tzw. kopertach?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-09-09 08:21
Nie jestem w stanie na podstawie opisu schorzeń powiedzieć czy komisja przyzna Panu orzeczenie o stopniu niepełnosprawności bądź niezdolności do pracy. Proponuje złożyć dokumenty i przejść komisję wówczas będziemy mieli pewność.
(Osobiście nie sadze by udało się uzyskać orzeczenie o niezdolności do pracy i rentę, natomiast orzeczenie o niepełnosprawności wydaje się być możliwe do osiągnięcia – tak czy inaczej warto spróbować i złożyć dokumenty w obu przypadkach).
Co do renty z tytułu niezdolności do pracy to by ja uzyskać trzeba spełnić pewne warunki – szczegóły w linku:
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=400
Do renty z tyt niezdolności do pracy można dorobić
Do 70% przeciętnego wynagrodzenia
Pomiedzy 70-130% renta jest zmniejszana
Powyżej 130% zawieszana
Kwoty znajdzie Pan w linku
http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=52

Jeśli chodzi o parkowanie na kopertach to by to robić trzeba mieć kartę parkingową to trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności z zaznaczonym pt 9 dotyczy. Zatem po prostu trzeba o orzeczenie wystąpić.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Choroby a orzeczenie o niepełnosprawności (2699 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill