www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / nadgodziny a os niepelnosprawna (2806 - wyświetleń)
- Autor sentinel Dodany 2013-11-18 12:50
Witam, am pewien problem:
Jestem zatrudniony na uowe o prace mam znaczny stopien niepelnosprawnosci i generalnie z tego co wiem powinienem pracowac po 8 h dziennie i 40 tyg. Z ty ze pracuje w firie prywatnej i o tyle o ile na poczatku bylo to 8 h dziennie to teraz juz zdazasie siedziec po 12h po 3-4 dni pod rzad, na poczatku jeszcze sie zapytali czy moge zostac a teraz uznali to za norme ze ja tyle pracuje jak sie z tego wykrecic? bo jest to dosc meczace, no i pozatym chcialby miec cos z zycia a nie tylko prace
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-11-18 15:58
Łojeju....

Przy znacznym masz prawo pracować po 7 h dziennie.

Będą szefem - też byś tak uznał, uwierz mi.

Jak to jak się z tego wykręcić? Tak samo, jak się wkręciłeś - uprzejmie zapytaj, jakie są oczekiwania pracodawcy wobec Ciebie w tym temacie. Następnie Ty powiesz, co i ile możesz i uzgodnijcie warunki. Trudno jest liczyć, że firma sama z siebie potraktuje to inaczej - życie.

Bo, jak domniemam, nie chodzi Ci o straszenie szefa konsekwencjami....?
Nadrzędny - Autor sentinel Dodany 2013-11-18 17:39 Zmieniony 2013-11-18 17:42
no czyli tylko rozmowa, a jesli cos jakie sa konsekwencje ewentualne dla niego?  no i nie jest przypadkiem tak ze powiniene pracowac po 8 h a jesli lekarz powie inaczej to wtedy 7?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-11-18 19:36
Ale jeśli CO...?
Gdybyś udowodnił, że pracowałeś w nadgodzinach (bo musiałeś) - pracodawca jest zobowiązany Ci za nie zapłacić. Wskazana byłaby jakaś ewidencja.
Poczytaj dokładnie, jakie obecnie są w tym temacie prawa i obowiązki - najwyższy czas, skoro jesteś aktywny zawodowo. Wszystko jest chociażby na tym forum.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-11-19 11:13
Zaraz Ci tu urwą głowę:)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-11-19 12:43 Zmieniony 2013-11-19 12:50

>poczytaj <


pewnie jest, ale po co szukać ....wystarczy zapytać ;-) . Nikt ' ci ' tu głowy nie urwie, ale Blu jest wyczulona na ortografię i logiczne pisanie ;-) . Uważaj, i nie ufaj jej (sorry Blu ;-))) . Mocno stąpa po ziemi i nie owija w bawełnę :zachowań czy spraw które w oczywisty sposób pokazują jak czegoś unikać a szczególnie pracy . Jest zdania, że jeżeli ją masz to coś za coś - ta płaca ...ale nie za unikanie . Czasem tylko zaprosi do ZOO...Ja nie chcę !!! Mam dosyć ZOO i oglądania Lwa ... przy otwartej klatce ;( . Pozdrawiam :-).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / nadgodziny a os niepelnosprawna (2806 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill