www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / zwrot kosztów do leczenia dla osób niepełnosprawnych (2757 - wyświetleń)
- Autor andrzej1964 Dodany 2014-06-22 07:41
Witam wszystkich,

Mam takie pytanie do was na temat zwrotów kosztów dla osób niepełnosprawnych, których nie stac już na wykupywanie leków dla samych siebie. Mało tego, ze się zarabia najniższą krajową, podatki rosną, ceny tak samo. Nie wiadomo, kto się zajmuje dziś takimi sprawami, jak zwroty za leczenia dla niepełnosprawnych.
Chwała bogu, ze choć poprzez firmę w której pracuję, że tam mam opłacane leczenie prywatne i moge się spokojnie leczyć, bo inaczej, to niewiem jak to określić, przy obecnej stanie  służby zdrowia. Prywatnie tak, nie ma problemu z zapisami, bo Państwowo to marzenie, samo podejście do danego pacjenta jest zupelnie inne. Ale na to trzeba mieć kasę i to wszystko zależy od samego pracodawcy, czy zechce.
Jak pamiętam w ubiegłych latach, to ponoć takie sprawy można było składac faktury u samego pracodawcy, ale dziś to już chyba nie.
Podobno Urząd Skarbowy się tym zajmuje, ale czy aby napewno?
Mam choroby takie, ze to się rozwija i to są bardzo kosztowne leczenia

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-06-24 12:09
Pracodawcy , którzy są Zakładami Pracy Chronionej mogą w ramach Zakładowego Funduszu Rehabilitacji m.in. refundować koszty leczenia, uczestniczenia w turnusie rehabilitacyjnym itp. Skala ww pomocy zalezy od Zkładowego Regulaminu .
Pozostali pracodawcy nie są zobowiązanie do ww pomocy.
Osoby z niepełnosprawnością mogą korzystać z tzw. ulgi rehabilitacyjnej w rocznym rolizczeniu podatku od osób fizycznych. W jej ramach m.in można odliczać zakup leków, jeśli lekarz specjalista stwierdzi, że osoba niepełnosprawna powinna stosować określone leki stale lub czasowo( konieczne zaświadczenie). W tym przypadku odliczeniu podlegają wydatki w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy wydatkami faktycznie poniesionymi w danym miesiącu a kwotą 100 zł.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / zwrot kosztów do leczenia dla osób niepełnosprawnych (2757 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill