www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie do remontu łazienki (4943 - wyświetleń)
- Autor bik79 Dodany 2014-01-02 18:22
Witam serdecznie.

Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności ruchowej i chcę starać się o dofinansowanie w remoncie łazienki w mieszkaniu, w którym nie będę zameldowany (meldunek w domu rodzinnym) Od 1 stycznia tego roku zniknął wymóg meldunkowy. Jak to ma się do ubiegania o refundację?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-01-03 13:33
O dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych mogą ubiegać się osoby fizyczne (w tym małoletnie), które spełniają następujące warunki:

1.posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (bądź też równoważne z nim), lub w przypadku dzieci i młodzieży w wieku do lat 16 orzeczenie o niepełnosprawności ,
2.rodzaj ich niepełnosprawności, potwierdzony (jeżeli nie jest określony w orzeczeniu) aktualnym, ważnym 3 miesiące od daty wystawienia zaświadczeniem lekarskim, wymaga likwidacji barier architektonicznych ,
3.posiadają zgodę właściciela lokalu lub budynku mieszkalnego jeśli taka zgoda jest potrzebna,
4.posiadają stałe zameldowanie w lokalu, w którym ma nastąpić likwidacja barier architektonicznych.
Nadrzędny - Autor bik79 Dodany 2014-01-04 13:48
Czyli nie mam szans na dofinansowanie bo jestem zameldowany w domu rodzinnym, a od lat mieszkam z dziewczyną w naszym domu. Absurdalność polskich przepisów nadal trzyma się mocno. Inną ciekawostką było, że kiedy starałem się o zapomogę z MOPS-u nie mogłem jej dostać bo jestem zameldowany u ojca :D, który posiada emeryturę i może mi pomagać. Ale pijaki, menty, hołota co nie szanuje niczego i nikogo dostanie wszystko co zechce z MOPS. W tym kraju nigdy nic nie będzie poprawne, bo rak zwany biurokracją rozrósł się do poziomu, przy którym tylko można strzelić sobie w głowę.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-01-06 17:58
Człowieku, to się zamelduj tam, gdzie mieszkasz i nie będziesz miał problemu. Czy to naprawdę takie trudne, skoro po raz kolejny widzisz, że obecny układ stanowi problem???
A pomstowanie na system trąci tu melancholią i raczej świadczy, że jeszcze nie dorosłeś do dorosłego życia...
Nadrzędny Autor re12nia Dodany 2014-01-07 19:29
Nie wszystko jest takie łatwe i proste jak się Tobie człowieku wydaje. Ty widzisz to z perspektywy Twojego punktu siedzenia. Pomyśl że nie wszystko jest takie proste.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie do remontu łazienki (4943 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill