www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Barierka przy schodach do rektoratu - do kogo się zwrócić? (4643 - wyświetleń)
- Autor tk2 Dodany 2014-09-14 13:20
Cześć! Jestem osobą niepełnosprawną, chodzę o kuli, mam problemy z utrzymaniem równowagi. Do mojego rektoratu prowadzą wysokie schody, które nie posiadają z żadnej strony barierki. Bez pomocy drugiej osoby wejście po nich jest dla mnie niemożliwe. Zastanawiam się, do kogo z władz uczelni powinienm się zgłosić, aby otrzymać jakąś pomoc? Chyba zamontowanie takiej barierki nie jest jakimś wielkim kosztem? Szukałem na stronach uczelni, ale nie ma tam NIC odnośnie niepełnosprawnych. Będę wdzięczny za pomoc :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-09-16 21:56

> Zastanawiam się, do kogo z władz uczelni powinienm się zgłosić, aby otrzymać jakąś pomoc?


Możesz podać jaka to uczelnia?
Nadrzędny - Autor tk2 Dodany 2014-09-19 19:07
Mogę :-) To UMCS w Lublinie (ja nie jestem stąd, mieszkam poza Lublinem, obecnie w akademiku), a ja teraz będę na drugim roku więc będę musiał często się tam udawać. Potrzebuję tylko (a może aż) zwykłej barierki, żeby przytrzymać się jej wchodząc po schodach. Jest niby wjazd dla wózków, ale w zimie jest on śliski i zaśnieżony więc nie bardzo dobrze jest po nim wejść. Byłbym wdzięczny za wszystkie wskazówki, może trzeba napisać jakieś pismo do władz uczelni? Tylko do kogo, jak?
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-09-20 00:08
Piszesz, że szukałeś na stronie uczelni i nie znalezłeś nic. Dobrze rozumiem? Bo UMCS ma zespół ds. studentów niepełnosprawnych: http://www.umcs.pl/pl/zespol-ds-studentow-niepelnosprawnych,3222.htm - kontaktowałeś się?

Jeżeli nie, to od nich bym zaczęła.
Nadrzędny Autor miss_aldona Dodany 2014-10-13 13:30
Myślę, że odpowiednią osobą będzie dziekan ds. studenckich. Ewentualnie możesz też zwrócić się do starosty roku - on powinien pomóc załatwić taką sprawę. Pamiętam, że na mojej uczelni było też biuro ds. osób niepełnosprawnych, które na pewno pomogłoby również.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Barierka przy schodach do rektoratu - do kogo się zwrócić? (4643 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill