www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Asystent osoby niepełnosprawnej. (1822 - wyświetleń)
- Autor martas Dodany 2014-02-20 22:08
Mieszkam na wsi. Jestem dorosłą  osobą o znacznym stopniu niepełnosprawności. Mam niepełnosprawność ruchową i wzrokową, ta druga uniemożliwia mi zrobienie prawa jazdy. Mieszkam z rodziną, ale oni nie maję też prawa jazdy. Teraz coraz więcej słyszy się o usługach asystenta ON. Czy istnieje możliwość pozyskania takiego asystenta, żeby woził mnie na rehabilitację? Jak to ugryźć , od czego zacząć?  Nie mam rehabilitacji dziennej na dojazdy, bo nie jestem w stanie dojeżdżać. Na wsi autobusy są dwa razy dziennie, musiałabym wtedy zrezygnować z telepracy, bo nie da się czasowo pogodzić tych dwóch rzeczy. Z innymi rzeczami jakoś sobie radzę, pomagają mi znajomi, wożą do miasta. Dzienna rehabilitacja wymaga obarczenia kogos codziennie przez 2-3 tyg a takiej osoby nie mam. Mogłabym nawet częściowo pokrywać koszty dojazdu.

Będę wdzięczna za każdą poradę w tej kwestii.

Marta
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-02-24 10:48
Niestety w naszym systemie wspierania osób z niepełnosprawnością nie ma ustawowych rozwiązań, na mocy których  osoby z niepełnosprawnością mogłyby korzystać ze wsparcia pomocy asystenta. Natomiast niektóre miasta, gminy czy organizacje pozarządowe proponują w ramach realizowanych projektów wsparcie asystentów. Zakres wsparcia asystentów zależy wówczas od zasad zawartych w projekcie.
Obawiam się , że w Pani miejscowości może nie być takiego wsparcia. Informacje powinna Pani znaleźć w ośrodku pomocy społecznej lub Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Asystent osoby niepełnosprawnej. (1822 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill