www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Ulga Rehabilitacyjna- odliczenie od dochodu (3274 - wyświetleń)
- Autor kaminskp Dodany 2014-03-13 21:29
Dzień dobry.
Jestem osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym.
Mam umowę o pracę z Zakładem Pracy Chronionej.
Parę lat temu słyszałem od prawnika, że mimo umowy o pracę ja się w rej firmie tylko rehabilituje.
Pomyślałem, że  skoro się rehabilituję i korzystam z samochodu na dojazd to mogę odliczyć od dochodu koszty dojazdu.
Może ktoś się lepiej na tym zna i udzieli mi odpowiedzi.
Dziękuje.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-03-14 12:37
Zgodnie z obowiązującymi przepisami   można odliczyć w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby niepełnosprawnej zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci niepełnosprawne, które nie ukończyły 16 roku życia, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne - w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2.280 zł.
Na żądanie Urzędu Skarbowego należy okazać zaświadczenie potwierdzające korzystanie z zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych.
Jeśli osoba niepełnosprawna nie korzystała w roku podatkowym z zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych nie może ww wydatku odliczyć
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Ulga Rehabilitacyjna- odliczenie od dochodu (3274 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill