www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Sanatorium rehabilitacyjne (6051 - wyświetleń)
- Autor chwald Dodany 2014-08-30 10:56
Jestem 8 tygodni po endoprotezie lewego biodra,proszę o informację jak załatwić skierowanie do sanatorium rehabilitacyjne.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2014-08-30 18:45 Zmieniony 2014-08-30 18:48
Jeśli pracujesz lub jesteś na rencie czasowej poproś lekarza, nawet pierwszego kontaktu, aby wystawił Ci wniosek do ZUS-u na wyjazd w ramach tzw. prewencji rentowej.
Wniosek ten składasz w ZUS-ie i czekasz na wezwanie do badania przez lekarza orzecznika. Należy zabrać ze sobą dokumentację medyczną ( kopie) oraz oryginały dla potwierdzenia. Lekarz orzecznik decyduje czy kwalifikujesz się do wyjazdu. Jeśli tak, to otrzymujesz skierowanie, zgodnie z profilem leczenia i wyjeżdżasz. W tym przypadku to będzie układ ruchu. Pobyt jest bezpłatny, w szpitalu uzdrowiskowym.

Niezależnie od tego,  możesz złożyć wniosek do NFZ na wyjazd do sanatorium.

Możesz też poprosić lekarza na zabiegi - rehabilitacje, w miejscu zamieszkania. Sam szukasz przychodni, która zaoferuje Ci najbliższy termin w celu ich odbycia.

Jak widzisz, możliwości jest kilka.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2014-08-31 19:57
Ciekawe czemu szpital nie wystąpił z tą propozycją? Jak zwykle chowają głowę w piasek nie informując pacjenta. A szkoda bo wyjazd byłby darmowy. To też opcja dodatkowa do tych co podała Sonka.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2014-09-01 09:29
Dla lekarza w szpitalu to dodatkowy obowiązek, a skoro pacjent nie wie, nie upomina się, to lekarz ma spokój.
Proszę jednak pamiętać, że nawet lekarz pierwszego kontaktu ma na postawie karty informacyjnej z pobytu w szpitalu wystawić wniosek do szpitala uzdrowiskowego, które należy złożyć w NFZ.
Oczywiście, jak napisałam wcześniej, niezależnie od ewentualnego wyjazdu, dla uprawnionych, z ZUS-u.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2014-09-01 20:50
Sonka sporadycznie tu zaglądam.
Masz rację, ale miganie się szpitalnego lekarza skazuje pacjenta na dłuższe czekanie, a często i dodatkowe opłaty. Wniosek ze szpitala rozpatrywany jest prawie w ciągu paru tygodni czasem tylko 4 ech. Nie gniewaj się, ale jestem już po stażu tej niewiedzy :-)

Pozdrawiam i znikam
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2014-09-02 07:24
Ellu, masz rację...Ja napisałam, co zrobić, kiedy lekarz w szpitalu tego nie zrobi, a pacjent nie wie, że powinien otrzymać skierowanie.
Wnioski ze szpitala mają prawo pierwszeństwa.

Nawet nie pomyślałam o pogniewaniu, Ellu :-)
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2014-09-02 20:54
Ok Sonka  :-) Mnie uczyli pacjenci.
Można jeszcze w ciągu tygodnia wyprosić skierowanie ze szpitala od lekarza prowadzącego w szpitalu. Nie każdy jednak lekarz daje się na tę prośbę skusić.
Trzymaj się :-)
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2014-09-03 07:42
I właśnie na Forum powinno się wymieniać takie informacje, aby ludzie byli świadomi swoich praw. Niewiedza jest zawsze przegraną.
To pomaga i ułatwia życie wszystkim.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Sanatorium rehabilitacyjne (6051 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill