www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Witam wszystkich, dla czego tu jestem i założyłem bloga? (3327 - wyświetleń)
- Autor Daniyal z popiołów... Dodany 2014-04-27 08:31
Każdy z nas w swoim życiu przeżył uniosłe chwile jak i upadki to poniekąd jest naturalne, ale ważne jest żeby nie pozwolić się zadomowić na dłużej w nas podłym nastrojom! Jak już załapaliśmy doła to mówi się trudno, ale szybko musimy się wziąć w garść i ruszyć w dalszą drogę! Zdaję sobie sprawę z tego, że łatwiej powiedzieć niż otrząsnąć się z niepowodzeń i od tak zapomnieć o przeszłości.  Ale czy ja namawiam do wymazywania jej? Nie, pod żadnym pozorem nie róbmy tego, bo to ona w przyszłości może ustrzec nas przed popełnieniem błędów. Ale czasami bywa tak, że dobre chęci i odpowiednia motywacja to za mało, bywa czasami tak, że żeby się otrząsnąć i ruszyć w dalszą drogę potrzebujemy pomocy drugiej osoby, często z podobnymi doświadczeniami, która wysłucha nas i przynajmniej postara się zrozumieć. Z własnego doświadczenia powiem Wam, że nie ma przyjemniejszego uczucia od faktu, że jesteśmy komuś potrzebni na tym świecie.

Od dłuższego czasu przez myśli przewijają mi się przeogromne liczby refleksji, przemyśleń i spostrzeżeń i często jest tak, że palec, którym piszę nie nadąża za lawiną myśli. Co z tym oceanem info zrobić?
Z tego między innymi powodu postanowiłem gdzieś zapisać moje przeżycia i przemyślenia, więc zacząłem zastanawiać się gdzie można by je zapisywać?
W trakcie kursu, który miałem kolega a kilka dni temu koleżanka namówili mnie do pisania bloga. Nie zastanawiałem się długo nad tym czy go prowadzić, w końcu gdzieś warto podzielić się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i wymieniać poglądami, może ktoś zaczerpnie jakąś radę i to wykorzysta a może z kogoś rady ja zaczerpnę?

Blog to furtka, dzięki której mam kontakt z ludźmi, których być może nigdy nie poznam w realnym świecie i zwiedzę miejsca, w które prawdopodobnie nigdy osobiście nie poznam.  Internet jest niewątpliwie bardzo dobrym miejscem do pisania, analizowania a nawet doskonalenia swojego charakteru.

Ostatnio nie opuszczam mnie odczucie, że jestem na właściwej drodze i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Spotykam wspaniałych ludzi, bez których nie jestem w stanie sobie wyobrazić przyszłości. Myślę, że w obecnych czasach niewiele ludzi może powiedzieć, że ma na prawdę prawdziwego przyjaciela w każdym znaczeniu tego słowa, a ja z całą pewnością stwierdzam, że mam kilka takich perełek.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-05-02 13:58
W odpowiedzi dla: Daniyal z popiołów...

>Ale czy ja namawiam do wymazywania jej? Nie, pod żadnym pozorem nie róbmy tego, bo to ona w >przyszłości może ustrzec nas przed popełnieniem błędów.


Zdarzenia z przeszłości ( jak nazywasz czas miniony ), w niczym - tak naprawdę - ( moim zdaniem ),  w niczym nie pomagają. Każda Moja decyzja podjęta niegdyś, i konsekwencja tej decyzji - to w tamtym czasie najlepsza decyzja jaką Sam podjąłem. I nie ma tu znaczenia, czy owa decyzja była trafna czy też nie - podjąłem ją Sam. Chyba że owa decyzja nie była w pełni Moją decyzją - lecz do kogo można mieć pretensję o jej negatywny wynik? Jeśli podjąłem decyzję na podstawie wpływu osób trzecich - to nadal Moja decyzja.
Ustrzec przed błędami może li tylko doświadczenie płynące z własnego rozwoju. Sytuacje z przeszłości, nie są tymi obecnie. Miliony okoliczności uległy zmianie w Moim życiu, by wzorować się na tych z przeszłości. :-)
Każda sytuacja jest inna, każda okoliczność jest inna. Ja ze wczoraj, to nie ten sam Ja z dzisiaj. Rozumiesz? :-) Człowiek zmienia się każdej chwili, każdej godziny. Moje myślenie zmienia się każdej chwili, gdyż wciąż kształtują Mnie decyzje, konsekwencje, sytuacje, i tak od nowa, od nowa. :-)
Pisanie blogu jest wspaniałą formą przelania własnych myśli, wniosków, refleksji, coraz to więcej ludzi pisze blogi. Jednak bardzo łatwo popełnić błąd. Bardzo łatwo można pominąć to co płynie dobrego z pisania blogu, i zmienić to w ( jak to rzec ), ciągłym procesie rozpamiętywania negatywnych zdarzeń, co nie jest mądrym posunięciem. :-) Ale wybór należy do sfery decyzji bardzo osobistych. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Witam wszystkich, dla czego tu jestem i założyłem bloga? (3327 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill