www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta z tyt.częściowej niezdoności do pracy a Praca i wgl?? (5560 - wyświetleń)
- Autor pinkponk94 Dodany 2014-05-18 11:15
Witam jestem osobą niepełnosprawną będę starał się o rente z tytułu częściowej niezdolności do pracy w ZUS-ie i moje pytanie jest takie bo pracuje w zakładzie pracy Chronionej i czy to nie bedzie przeszkadzało czy lekarz orzecznik nie da mi czegoś takiego że dostanę tą rente z tytułu częściowej niezdolności do pracy i zakaz jakiej kolwiek pracy dlatego że pracowałem w zakłądzie pracy Chronionej , czy to wgl nie ma nic do tego gdzie pracowałem i będę za jakiś czas mógł sobie do tej renty dorobić dalej np w zakłądzie pracy chronionej?:-) Bardzo prosze o pomoc i odpowiedź i z góry bardzo dziękuje :-) Pozdrawiam Paweł.
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2014-05-18 12:14
orzecznik nie moze dac zakazu pracy
Nadrzędny - Autor pinkponk94 Dodany 2014-05-18 15:15
czyli nie ma znaczenia że pracowałem w zakłądzie pracy chronionej jako osoba niepełnosprawna i zachorowałem w trakcie tej pracy po czym po przyznaniu mi renty z tyt czesciowej niezdolności do pracy gy poprawi mi sie zdrowie moge powrócić do tej samej pracy i pobierać rente tak ?:-)
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2014-05-18 15:18
oczywiscie, ze ma znaczenie gdzie i w jakim charakterze pracowales
Nadrzędny - Autor pinkponk94 Dodany 2014-05-18 15:28 Zmieniony 2014-05-18 15:42
a może mi Pani powiedzieć na czym to polega czyli jak pracowałem jako osoba zatrudniona w ochronie jako osoba niepełnosprawna w zakładzie pracy chronionej to , gdy dostane rente to gdzie bedę mógł pracować już tam nie bede mógł powrócić jako osoba niepełnosprawna w pracy w ochronie, czy na czym to polega?:-) bardzo bym prosił o podpowiedź
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2014-05-18 16:38
jesli przyznaja rente bedziesz mogl pracowac gdzie chcesz
Nadrzędny - Autor pinkponk94 Dodany 2014-05-18 19:14
rozumiem że bedę mógł pracować z tą rentą gdzie będę chciał jeśli mi zdrowie tylko na to pozwoli i ZUS nie odbierze mi przyznanej renty tak?:-) a jeszcze jedno mam do Pani pytanie czy lekarz orzecznik ZUS-u musi mnie kierować na jakieś konsultacje dodatkowe podczas przyznawania  renty z tyt czesciowej niezdolnosci do pracy z tego powodu ze to moja pierwsza renta i mam 20 lat?
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2014-05-18 19:46
moze a nie musi
Nadrzędny Autor pinkponk94 Dodany 2014-05-18 20:36
rozumiem, a jesli schorzeniem jest astma to wiadomo jak to w astmie raz jest dobrze a raz cieżko złapać oddech wiec w dniu komisji mogę się czuć okej i co wtedy jeśli mnie wyślą na dodatkowe badania czy ta dodatkowa konsultacja dużo waży na to czy zostanie przyznana renta? i tak samo kontrola zwolnien z powodu choroby tzw l4 jak moze uznac lekarz orzecznik czy jestem zdolny czy nie podczas wizytu u niego w pokoju zusu czy przysługuje mi dalej zwolnienei czy nie jesli tak jak wyzej napisalem astma raz trzyma kilka dni a raz daje na chwile spokoj i jest ok ?

Przepraszam jesli niezrozumiale napisalem ale mam problemy z pisownia i wysławianiem się
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-05-22 12:35
Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym osoby z niepełnosprawnością mogą być zatrudnione także osoby otrzymujące świadczenia (renty) z ZUS.
Jeżeli pracująca osoba niepełnosprawna otrzymująca świadczenie rentowe osiąga przychód w kwocie:
nie przekraczającej 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia świadczenie wypłacane jest w pelnej wysokości  natomiast jeśli uzyskuje przychód w wysokości przekraczającej 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, nie wyższej jednak niż 130% tego wynagrodzenia , to świadczenie jest zmiejszane.
Natomiast jesli osiągane przychody przekraczają 130 % wówczas świadcznie rentowe jest zawieszane. Obowiązek zawiadamiania ZUS o osiaganych przychodach spoczywa na świadczeniobiorcy.
Nadrzędny Autor pinkponk94 Dodany 2014-05-30 17:19
Drodzy Państwo dowiedziałem się też że trzeba złożyć wniosek o sprawdzenie przez Zus moich składek i to się składa wraz z dokumentami choroby do ZUS tak? i to się oddzielnie czeka aż oni potwierdzą moje składki czy to od razu wszystko ze sprawdzeniem przez ZUS moich składek i wezwanie mnie na komisje do orzecznictwa trwa łącznie do miesiąca?:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta z tyt.częściowej niezdoności do pracy a Praca i wgl?? (5560 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill