www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / czy moge starac sie o odszkodowanie z zakladu pracy ? itp (6178 - wyświetleń)
- Autor kristofer3720 Dodany 2007-02-19 23:03
mam pytanie prosze o pomoc w 2003 roku mialem zabieg usuniecia przepukliny jadra miazdzystego uogulnione uwypuklenie krazka miedzykregowego l4-l5 z przyleganiem do korzeni nerwow l4 obustronnie krozek wpuklal sie na 3 mm w obreb kanalu kregowego z ucickiem sciany przedniej worka oponowego,opearacja jes odbyla i bylo dobrze jednak na krutko.po zabiegu otrzymalem umarkowany stopien niepelnosprawnosci fakt ten ukrylem przed lekarzem medycyny pracy!nie skorzystalem z dwu letniej renty rehabilitacyjnej,czulem sie mocny i chcialem pracowac pomimo tego ze praca byla ciezka i wymagala wysilku fizycznego.natomiast od dobrego roku bardzo cierpie na bol  i  to cholernie nawet nie daje sobie rady a to jakas rwa kulszowa stale cos z luzka ciezko mi wstac o to na noge utykam stale cos ze,szlak mnie trafia a od tabletek caly zoladek mi nawala.Jestem na zwolnieniu,kiedys mne tak posladek rwal w nocy ze wzywalem pogot.a teraz jestem zwolnieniu(dostalem wezwanie na badanie kontrolne do ZUS i dali mi spokoj) lekarz skierowal mnie na rezonanz magnetyczny.i znowu jakies paskuctwo na opisie:zmiany zwyrodnieniowe krazka mk l4-l5 z obnizeniem jego wysokosci i sygnalu,na poziomie l4-l5 widoczna centralno-lewoboczna wypuklina krazka mk.,z cechamimodelowania worka opony twardej i zwezeniem lewego zachylka bocznego.Ateraz pytanie czy to od pracy ? dodam ze nieposiadam zadnej dzialki i ziemi uprawnej poswiecilem sie calkowicie w pracy i tam zdrowie stracilem nikt niewie w mej pracy jak cierpie a mistrz zmianowy tylko ponagla.PROSZE o pomoc i porady co mam robic pracodawca otym niechce slyszec abym mial lzejsza prace najwazniejsze ze on odbiera pieniadze kosztem mojego zdrowia.)z checia zmienilbym prace )Krzysztof kolo inowroclawia
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-02-20 12:08
W Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji oraz działającym przy nim Centrum Integracja nie są zatrudnieni lekarze. Zatem nie mamy wiedzy z zakresu medycyny.
Zgodnie z przepisami każda osoba niepełnosprawna może zostać zatrudniona , o ile uzyska zgodę lekarza medycyny pracy na zatrudnienie na konkretnym stanowisku pracy. Jeżeli niepełnosprawność nie została ujawniona zarówno lekarzowi medycyny pracy jak i pracodawcy, zrozumiałe jest,że  wykonywana praca być może jest nieodpowiednia, ze względu na stan zdrowia, a pracodawca nie przestrzega przepisów dotyczących zatrudniania osób niepełnosprawnych.
Informacje o uprawnieniach niepełnosprawnych pracowników  oraz pracodawców znajdują się na stronie :
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/5418
Biura Pośrednictwa Pracy działające przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji nie obejmują swoim działaniem rejonu Inowrocławia
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/15590
Każda osoba poszukująca pracy może zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy :
http://www.bip.pup.inowroclaw.lo.pl/
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-12-16 11:44
Popytaj w zusie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / czy moge starac sie o odszkodowanie z zakladu pracy ? itp (6178 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill