www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Apelacja (6456 - wyświetleń)
- Autor sutek50 Dodany 2014-09-02 17:25
Witam!
W czerwcu ZUS odebrał mi rentę socjalną, którą miałem przyznaną do 2016 r., odwołałem się do Sądu Pracy. Dziś miałem badanie u biegłego i podczas badania biegły poinformował mnie, że mam częściową niezdolność do pracy, czyli renta socjalna nie przysługuje. Na piśmie jeszcze tego nie mam, ale myślę że na pewno nie zmieni decyzji na moją korzyść. I czy jesli wniose apelacje czy bedzie potrzebny adwokat?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-09-02 19:20
Pytanie zasadnicze: czy Ty sam siebie uważasz za niezdolnego do żadnej pracy, zajęcia, aktywności?
Nadrzędny - Autor sutek50 Dodany 2014-09-02 19:48 Zmieniony 2014-09-02 19:58
Po pierwsze rok temu mialem komisje o przedluzenie socjalnej. Zus przedluzyl mi na 3 lata stan mojego zdrowia wogole sie nie polepszyl to z jakiej racji mi ja odebrali? A po drugie to gdy staralem sie o rente to pracowalem i mimo to zus mi ja dal i wiem ze sie nadaje ale tylko do lekkiej ale przeciez mozna dorobic. Przypomne jeszcze ze mam orzeczona niezdolnosc do pracy do 26 marca 2015 ( swiadczenie rehabilitacyjne )
Nadrzędny - Autor miss_aldona Dodany 2014-10-13 13:34
Pracowałeś starając się o rentę? Wydaje mi się, że skoro wcześniej pracowałeś, to jakie są podstawy żeby teraz orzec niezdolność do pracy?
Nadrzędny - Autor sutek50 Dodany 2014-10-14 11:45
Pracowałem na pół etatu i był to zakład pracy chronionej. To jak mi to wytłumaczysz ze ludzie ktorzy pobieraja rente socjalną dalej pracuja skoro maja orzeczona calkowita niezdolnosc do pracy
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-10-14 13:30
Nie porównuj, nie kombinuj, nie naciągaj.
Realnie i uczciwie: czy naprawdę uważasz się za niezdolnego do pracy, że walczysz o takie orzeczenie? Skoro - jak sam twierdzisz - możesz pracować, po kiego grzyba Ci orzeczenie inne od zgodnego z prawdą?
Dlaczego za wszelką cenę chcesz wyłudzić rencinę?

I dlaczego tak często kulawi tak wiele miejsca i energii poświęcają na wyrzekanie, jaki to świat jest nieuczciwy a sami pierwsi, bez skrupułów, zrobią wszystko, aby coś uzyskać tylko dlatego, że może się da....?
Gdyby nie takie osoby, może i wysokość rencin dla prawdziwie niezdolnych do pracy by w końcu wzrosła - a tak, ciągle do podziału są tysiące osób, które i tak doskonale by sobie poradziły...
Nadrzędny Autor sutek50 Dodany 2014-10-14 14:38
A ty myslisz ze tak łatwo jest znalesc prace osobom niepelnosprawnym. Nie znasz mojej historii choroby wiec nie wiesz jak to jest. Gdy jeszcze PFRON doplaca pracodawcom to moze jest troche lepiej ze znalezieniem pracy. A leki wizyty prywatne czynsz wiec troche tego jest
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Apelacja (6456 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill