www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / jak prawidłowo oznaczyć chodnik dla ON (2153 - wyświetleń)
- Autor tomasz cymanek Dodany 2015-01-22 23:22
witam wszystkich na forum mam na imie tomasz jestem po wypadku komunikacyjnym 8 lat temu poruszam się na wózku inwalidzkim mam sprawną tylko prawą dłon a na drugiej przykurcz volkmana po prubie rekąstrukcji nie sprawna.miwszkam na wsi w 8 rodzinnym bloku na 1 piętrze ,została zainstalowana dla mnie winda abym mugł jakojś funkcjonować z pefronu położono chodnik od windy do garażu abym mugł korzystać z samochoduproblem polega na tym iż sąsiadka parkuje na samym srodku swój samochud nie wiem jak temu zaradzić i jak prawidłowo oznaczyć że ten chdnik jest potrebny ludzią takim jak ja cz matka z dzieckiem na wuzku czy dla wszystkich osub by nie chodziły w błocie a nie jako parking dla samochodu . może ktoś ma jakiś pomysł. byłbym bardzo wdzięczny.firzbin1410
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-01-23 11:50

>problem polega na tym iż sąsiadka parkuje na samym srodku swój samochud nie wiem jak temu zaradzić <


Prawo o Ruchu Drogowym ( potocznie kodeks drogowy) wyraźnie opisuje zasady parkowania na chodniku. Pojazd musi pozostawić minimum 1.5m szerokości wolnego chodnika. Możesz sąsiadkę zdyscyplinować ( o ile polubowne załatwienie sprawy jest niemożliwe) poprzez złożenie skargi do miejscowego Wójta lub  powiadamiając Policję. Myślę, że reakcja będzie szybka i skuteczna. Ważne jest też położenie tego chodnika. Bo jeśli znajduje się on od strony podwórza a nie drogi publicznej to jurysdykcja Policji w tej sprawie tam nie sięga. Wtedy pozostaje Wójt.
         Życzę powodzenia - Waldi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / jak prawidłowo oznaczyć chodnik dla ON (2153 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill